مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: محور خوش ییلاق ( آزادشهر به شاهرود) با ۷۰ میلیارد تومان اعتبار در حال ایمن‌سازی بوده و سه پیمانکار از سال ۹۳ تاکنون در این محور مشغول کار هستند و عمده اقدامات آنها نیز ترانشه‌برداری و دیواره‌سازی است.

ایمن سازی محور خوش ییلاق با 70 میلیارد تومان اعتبار

به گزارش گلستان۲۴؛ حسین محبوبی عصر امروز در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از خسارت‌های سیل و رانش زمین به زیرساخت‌های حمل و نقل استان گلستان اظهارداشت: جاده‌های استان برای عبور سیلاب در برخی نقاط دچار شکستگی و پارگی شد. همچنین بخشی از خط ریلی گرگان- اینچه برون نیز برای عبور سیلاب شکافته شده بود.

وی افزود: هرچند بسیاری از این شکستگی‌ها و شکاف‌ها به طور موقت ترمیم شده است اما برای بازسازی آن اعتبارات زیادی نیاز داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ادامه داد: علاوه براین رانش زمین و سیل در بخش مسکونی و جاده‌ای استان نیز خسارت زیادی برجای گذاشت که دولت برای بخش مسکونی تسهیلات و کمک‌های بلاعوض پیش‌بینی کرده است.

وی گفت: رانش زمین و ریزش کوه در چند نوبت در محور خوش ییلاق ( آزادشهر به شاهرود) رخ داد که سبب مسدود شدن این جاده در برخی از ایام شد. شب گذشته نیز رانش سنگینی در این محور رخ داد.

محبوبی بیان داشت: این محور با 70 میلیارد تومان اعتبار در حال ایمن‌سازی است. سه پیمانکار از سال 93 تاکنون در این محور مشغول کار هستند و عمده اقدامات آنها نیز ترانشه‌برداری و دیواره‌سازی است.

مهدی میقانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هم گفت: 97 نقطه از جاده‌های استان شامل بزرگراه‌ها و جاده‌های اصلی و فرعی در سیل اخیر برای هدایت سیلاب شکافته شد.

وی اظهارداشت: نخستین اقدام ما برقراری راه دسترسی برای مناطق سیل‌زده بود و اکنون هیچ روستایی در استان نیست که یک راه دسترسی نداشته باشد. برای برخی روستاها نیز جاده‌های جایگزین برای تردد مردم ایجاد شده است.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار