رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: سرقت رتبه یک پرونده کیفری و مطالبه طلب رتبه یک حقوقی استان گلستان است و همه این پرونده‌ها نشان دهنده این است قبح خوردن مال مردم از بین رفته است.

سرقت و مطالبه طلب صدر جرائم در استان گلستان

به گزارش گلستان۲۴؛ هادی هاشمیان ظهر امروز در نشست صمیمی با جمعی از فرهنگیان شهرستان گرگان اظهار کرد: یکی از معضل‌های دستگاه قضایی، آسیب‌های اجتماعی است که گریبانگیر اکثر جوانان و نوجوانان شده است.
وی ادامه داد: جرائم خشن، پرونده‌های منکراتی، سرقت و مواد مخدر از جرائم شایع تحت رسیدگی دادگستری استان است که غالب مجرمان این حوزه را جوانان تشکیل می‌دهد.
رئیس‌کل دادگستری گلستان تصریح کرد: سرقت رتبه یک پرونده کیفری و مطالبه طلب رتبه یک حقوقی استان گلستان است و همه این پرونده‌ها نشان دهنده این است قبح خوردن مال مردم از بین رفته است.
هاشمیان گفت: عمده کسانی که در زندان‌ها هستند افرادی هستند که ناخواسته وارد زندان شده‌اند و هرچه اطلاعات حقوقی برای مردم بیشتر تشریح شود پرونده‌های جزایم کمتر خواهد شد.
وی افزود: گلستان در بسیاری از آیتم‌های کاهش جرائم رتبه یک تا سه را دارد که حاصل اقدامات فرهنگی و اطلاع‌رسانی است.
رئیس‌کل دادگستری گلستان بیان کرد: در گذشته دستگاه قضایی حاکمیتی و حکمران بود اما در رویکرد جدید، دادگستری رویکرد پیشگیرانه دارد زیرا سالانه ۴۰۰ هزار پرونده به دادگستری گلستان وارد می‌شود.
هاشمیان گفت: پرونده‌های طلاق در استان گلستان کاهش چشمگیری داشته و مقابل رشد طلاق گرفته شده و آمار به سمت کاهش طلاق در حرکت است.
وی تاکید کرد: غالب طلاق‌ها در ۶ ماه تا پنج سال اول زندگی مشترک رخ می‌دهد.
رئیس‌کل دادگستری گلستان تصریح کرد: آموزش‌های قبل از ازدواج اختیاری است و هنوز اجباری نشده اما همین امروز تاکنون خیلی موثر بوده است.
هاشمیان گفت: اجازه نمی‌دهیم هیچ کارخانه‌ای به خاطر مباحث اقتصادی و بدهی به بانک‌ها تعطیل شود و ستاد ویژه برای این موضوع تشکیل داده‌ایم و این اقدام به دلیل ضرورتی بود که احساس شد و پیشنهاد می‌کنم برای اقدامات فرهنگی هم ستاد ویژه‌ای در آموزش و پرورش و دادگستری استان تشکیل شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار