فرماندار شهرستان گرگان گفت: طرح کاروزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در سال جاری با سهمیه ۱۲۰ نفر در شهرستان گرگان آغاز شد.

آغاز طرح کاروزی فارغ التحصیلان دانشگاهی

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمد حمیدی فقدان مهارت های برخی متقاضیان کار را یکی از عوامل بیکاری جوانان دانست و گفت: در راستای افزایش مهارت فارغ التحصیلان طرحی با عنوان کارورزی از سال ۹۷ کلید خورده است که این طرح یک شرایط خاص برای کارورز و واحد پذیرنده است.

وی افزود: هدف از این طرح افزایش مهارت تجربی و ارتقاء سلامت و اخلاق حرفه ای فارغ التحصیلان و فراهم کردن زمینه برای جذب آنان از طریق انتقال مهارت و تجربه به بنگاه های اقتصادی است‌.

حمیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است که می‌ توانند آمادگی خود را برای اشتغال یا جذب متقاضیان گرگانی از طریق ثبت نام در این سامانه اعلام کنند.

وی بیان کرد: در این راستا تاکنون در سال ۹۸، یازده نفر با بنگاه های اقتصادی، شرکت ها و واحدهای پذیرنده قرار داد بسته اند و مشغول فعالیت هستند.

فرماندار گرگان با بیان اینکه فارغ التحصیلان کارشناسی و بالاتر می توانند در این طرح ثبت نام کنند، خاطر نشان‌کرد: حداکثر دوره این طرح ۳ ماه با میزان حقوق برای مقطع کارشناسی ۵۰۰ هزار تومان، ارشد ۶۰۰ هزار تومان و دکتری ۷۰۰ هزار تومان است. 

حمیدی گفت: اگر بنگاه، بعد از دوره کارورز را به کار گیری کند تا دو سال حق بیمه کار فرما به عهده دولت است.

/ایسنا

ارسال نظر

آخرین اخبار