بلاتکلیفی، سردرگمی و اختلافات بین اعضای شورای شهر گرگان در انتخاب هیئت رئیسه سال سوم سبب شد که فرماندار گرگان دستور برگزاری جلسه فوق‌العاده را بدهد.

بلاتکلیفی در شورای شهر گرگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ در حالی که باید اعضای دوره پنجم شورای شهر گرگان هیئت رئیسه این شورا را تا پایان مردادماه مشخص کنند، به علت وجود اختلاف بین اعضا و نرسیدن به اجماع لازم فرماندار گرگان مجبور شد که به موضوع ورود کرده و دستور تشکیل جلسه فوق‌العاده را بدهد.

اعضای شورای شهر در 2 جلسه فوق‌العاده‌ای که در این هفته برای تعیین هیئت رئیسه شورا مصوب کرده بودند، نتوانستند به نتیجه برسند و جلسه نخست به علت به حدنصاب نرسیدن اعضای شورا تعطیل شد و جلسه دوم نیز بدون نتیجه پایان یافت.

براساس قانون در این شرایط شورای شهر دیگر نمی‌تواند تشکیل جلسه بدهد و باید فرماندار شهرستان جلسه را مدیریت کند تا هیئت رئیس جدید انتخاب شود و در صورتی که باز هم اعضای شورا به نتیجه لازم نرسند استاندار باید تصمیم لازم را درباره شورای شهر مرکز استان بگیرد.

گفته می‌شود چنددستگی بین اعضای شورا و دخالت افراد غیرمسئول مانند نمایندگان سبب افزایش اختلافات در شورای شهر گرگان شده است.

حمیدی فرماندار گرگان درباره انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر گرگان و حواشی آن گفت: با توجه به اینکه شورای شهر در جلسات فوق‌العاده مربوطه برای انتخاب هیئت رئیسه به نتیجه نرسیده‌اند براساس قانون باید با درخواست کتبی فرماندار جلسه فوق‌العاده دیگری تشکیل و در آن هیئت رئیسه انتخاب شود.

فرماندار مرکز استان گفت: مهلت قانونی انتخاب هیئت رئیسه شورا 31 مردادماه است و عدم انتخاب هیئت رئیسه در مهلت مقرر ادامه فعالیت شورای شهر را با مشکل قانونی روبه‌رو می‌کند.

وی اظهار کرد: بنابراین حضور همه اعضای شورای شهر در جلسه فوق‌العاده که به درخواست فرمانداری تشکیل می‌شود الزامی است.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار