رئیس پلیس راه گلستان گفت: ۵۷ درصد جان‌باختگان در تصادفات جاده‌ای استان موتورسواران و عابران پیاده هستند.

سهم ۵۷ درصدی موتورسواران و عابران در تلفات جاده‌ای گلستان‌

 گزارش گلستان ۲۴؛ رهنگ علی عبدی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به کاهش 20 درصدی تلفات جاده‌ای در چهار ماهه امسال اظهارداشت: تعداد جان‌باختگان تصادفات از ابتدای امسال تا پایان تیرماه از 118 نفر به 94 نفر رسید و تعداد مجروحان نیز 15 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: 42 درصد جان‌باختگان در تصادفات استان راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت و 15 درصد نیز عابران پیاده هستند.

رئیس پلیس راه استان نزدیکی روستاها و شهرها به یکدیگر را از علت‌های اصلی استفاده زیاد از موتورسیکلت در استان عنوان کرد و افزود: در سال‌های گذشته گلستان رتبه نخست جان‌باختگان موتورسوار را داشت اما با اقداماتی که انجام شد، پنجمین استان در این حوادث هستیم.

وی ادامه داد: علاوه براین در بخش مجروحان تصادفات نیز موتورسواران و عابران پیاده سهم زیادی دارند به طوری که 48 درصد مجروحان موتورسواران و 13 درصد را عابران پیاده تشکیل می‌دهند.

عبدی با بیان اینکه دو سوم راه‌های استان روستایی است، خاطرنشان کرد: محورهای روستایی استان نیازمند ایمن‌سازی است. روشنایی و تابلو و علایم در این محورها کمتر وجود دارد و این مسئله را مکتوب به راهداری استان اعلام کرده‌ایم.

وی گفت: 600 نفر از دهیاران روستاها به عنوان راهوران محله با پلیس همکاری می‌کنند و اگر مشکل یا نقصی در جاده‌ها مشاهده کنند به راهداری و پلیس راه انتقال می‌دهند.

رئیس پلیس راه استان درباره برنامه‌های کاهش جان‌باختگان تصادفات جاده‌ای خاطرنشان کرد: تا پایان امسال تعداد کشته‌شدگان در جاده‌های کشور باید دو هزار نفر کاهش پیدا کند و سهم استان گلستان نیز کاهش 91 فوتی است که تاکنون 24 نفر کاهش داریم.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار