رئیس کل دادگستری گلستان گفت: نخستین جلسه دادگاه علنی پرونده لیزینگ خودرو معروف به پرهام آزادشهر ۷ مهر در دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی استان گلستان آغاز می‌شود.

تاریخ برگزاری دادگاه علنی پرونده معروف به پرهام
گزارش گلستان ۲۴؛ هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: برگه ابلاغ تاریخ دادگاه برای شاکیانی که در سامانه ثنا ثبت نام کرده اند، اینترنتی ارسال شده و کسانی هم که ثنا ندارند برگه ابلاغ به نشانی که در پرونده درج کرده بودند فرستاده شده است.

هاشمیان افزود: کسانی هم که به علت تغییر نشانی یا مواردی این چنینی، ابلاغ به دستشان نرسیده است از این طریق اطلاع رسانی می‌شود.

به گفته او، دادگاه رسیدگی به این پرونده علنی است و از ساعت ۹ صبح در دادگاه تجدیدنظر استان واقع در سایت اداری استان، با حضور شاکیان برگزار خواهد شد.
 

این مقام ارشد قضایی استان گفت: پرونده ۳۳ هزار صفحه‌ای پرهام بیش از ۳ هزار شاکی دارد که ۲ هزار و ۵۰۰ نفرشان گلستانی اند.
 

سه متهم این پرونده هم اکنون در زندان هستند و به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه خواهند شد.

متهمان پرونده موسوم به لیزینگ خودرو شرکت پرهام، با این ادعا که می‌توانند خودرو‌های ساخت داخل را چند میلیون تومان پایین‌تر از قیمت بازار به مشتریان بفروشند، ۲۲۰ میلیارد تومان از شاکیان در استان‌های گلستان و سیستان و بلوچستان به جیب زدند.

پرونده پرهام آزادشهر از سال ۹۵ در دو شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان و شهرستان آزادشهر استان گلستان تقریبا همزمان تشکیل شد، اما پرونده به صورت یکجا در شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان رسیدگی شد که به علت طولانی شدن روند رسیدگی و دشواری پیگیری شاکیان پرونده که بیشترشان گلستانی بودند با درخواست رئیس کل دادگستری گلستان و موافقت دیوان عالی کشور این پرونده اواخر پارسال برای ادامه رسیدگی به گلستان احاله شد.

/باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار