مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: فقر مالی، مهم ترین عامل بازماندن از تحصیل کودکان گلستانی است.

فقر مالی؛ مهم ترین عامل بازماندن از تحصیل کودکان گلستانی

گزارش گلستان ۲۴؛ احسان گوهری راد از آمادگی کامل آموزش و پرورش و تمهید مقدمات در دو بخش فضا و تجهیزات و همچنین نیروی انسانی خبر داد و گفت: تمامی پیش بینی ها برای حضور با نشاط دانش آموزان در ابتدای مهر ماه در مدارس صورت پذیرفته است و از این بابت هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

گوهری راد در زمینه علل بازماندگی از تحصیل دانش‌آموزان در استان گلستان گفت: بین بازماندن از تحصیل و ترک تحصیل تفاوت وجود دارد که باید به این امر توجه شود.

وی ادامه داد: استان گلستان در زمینه پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی از میانگین کشوری بالاتر است ولی هرچه دانش آموزان به دوره های متوسطه وارد می‌شوند از میزان پوشش تحصیلی کاسته می‌شود که این امر علل مختلفی دارد.

گوهری راد مهمترین علل بازماندگی از تحصیل در گلستان را عوامل اعتقادی، فرهنگی و خانوادگی ذکر کرد و گفت: متاسفانه فقر اقتصادی خانواده ها و عدم تمکن مالی سبب شده است تا دانش‌آموزان از ادامه تحصیل باز بمانند.

وی در زمینه جذب بازماندگان از تحصیل هم گفت: هر سال از سوی وزارت آموزش و پرورش آمار بازماندگان از تحصیل به  ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ارسال می شود که همکاران ما با روش‌های مختلف برای جذب این دانش آموزان تلاش می‌کنند که به عنوان نمونه از ۹۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در دوره ابتدایی در گلستان، در سال گذشته بیش از ۵۰ درصد آن ها شناسایی و به مدرسه  بازگردانده شدند.

/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار