استاندارگلستان با اشاره به روند احداث واحدهای مسکونی سیلزدگان استان، اظهار کرد: پی کنی 84 درصد واحد های احداثی معادل 6179 واحد انجام شده و تلاش داریم عملیات اجرایی 16 درصد باقیمانده نیز هرچه زودتر آغاز شود.

500 واحد مسکونی احداثی سیلزدگان امروز تحویل داده می شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی حق شناس شامگاه سه شنبه 16 مهر در گفتگو با برنامه تیتر امشب شبکه سراسری خبر تصریح کرد: از 7400 واحد احداثی تا کنون 6877 واحد به بانک ها معرفی شده اند و در بانک ها با 5600 واحد عقد قرارداد شده و همچنین پی کنی 6179 واحد آغاز شده است.

وی افزود: ارقام ذکر شده نشان دهنده آن است که برای شروع عملیات ساخت منتظر انعقاد قرار داد بانکها نشده ایم اما از بانک ها می خواهیم سرعت انعقاد قراردادها را افزایش دهند.

استاندار گلستان یادآور شد: 1200 واحد مسکونی در مرحله دیوار چینی قرار دارند و 500 واحد فردا(17 مهر) با حضور مدیر کل بنیاد مسکن به مردم تحویل داده خواهد شد.

دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: بر اساس طرح تفصیلی در شهرها به زمین های زیر 150 متر پروانه تعلق نمی گیرد که با توجه به اینکه برخی برای زمین های 80 متری تقاضای پروانه داشتند، موافقت لازم صورت گرفت تا مشکلات این گونه زمین ها نیز رفع شود.

وی در پایان از ضمن تقدیر از همکاری بنیاد مسکن و بانک های عامل خواستار تسریع در روند انعقاد قرارداد در بانک ها شد.

لازم به ذکر است در گلستان 7400 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل نیازمند بازسازی بودند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار