وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش گفت: خیران برای ایمن‌سازی مدارس کشور ۵ هزار میلیارد تومان متعهد شدند و دولت نیز همین مبلغ را به آن افزوده تا در سال آینده اتفاقات خوبی در بحث ایمن‌سازی مدارس کشور رخ دهد.

خیران برای ایمن‌سازی مدارس ‌۵ هزار میلیارد تومان متعهد شدند ‌

به گزارش گلستان ۲۴؛ محسن حاجی‌میرزایی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از مدارس سیل‌زده استان و برچیده شدن مدارس خشتی و گلی استان گلستان با تقدیر از تلاش‌های خیران اظهار داشت: خیران با منابع مالی خود کمک می‌کنند تا کاستی‌های فضاهای آموزشی برطرف شود اما مهم‌ترین تاثیر آنان ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری و روحیه همدردی با مردم است.

وی افزود: در سیل اخیر در 454 واحد آموزشی دچار خسارت شد که 74 واحد نیازمند احداث دوباره بود و از این تعداد ساخت 20 مدرسه آغاز شده است. علاوه براین 52 واحد نیز نیازمند تعمیر اساسی هستند. با کمک و همت خیران تعمیرات جزئی 250 مدرسه انجام و تجهیزات 150 مدرسه خسارت‌دیده نیز تامین شد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه هدف مشترک همه جوامع رسیدن به پیشرفت و توسعه است، گفت: عامل اصلی توسعه و پیشرفت جوامع تغییر و تحول انسان هاست که آموزش و پرورش نقش موثری در این زمینه دارد.

وی عنوان داشت: آموزش و پرورش خود را مسئول می داند تا افراد را برای حضور موثر در جامعه آماده کند. از سوی دیگر یکی از اهداف سند تحول بنیادین نیز ارتقای مفهوم آموزش به مفهوم تربیت است.

حاجی‌میرزایی تاکید کرد: معلمان سرمایه اصلی آموزش‌و‌پرورش هستند. ما معتقدیم همه کاستی‌ها با حضور معلمان توانمند و با کیفیت جبران خواهد شد. رشد و توسعه‌ای پایدار خواهد بود که بر ظرفیت افراد تکیه داشته باشد. اینکه مقام معظم رهبری بر موضوع اقتصاد مقاومتی تاکید دارند برای این است که کشوری می‌تواند موفق باشد که روی پای مردم خود بایستد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با تاکید بر ایمن‌سازی مدارس کشور خاطرنشان کرد: در این سال ها بسیاری از مدارس ایمن سازی شده و حدود 70 درصد مدارس واجد استانداردهای لازم هستند اما هنوز 30 درصد مدارس باید مقاوم سازی شود.

وی گفت: برای ایمن سازی مدارس کشور باید از ظرفیت خیران و توانایی بنگاه های بزرگ که مسئولیت اجتماعی دارند بهره مند شویم. هدف ما این است تا نیازهای ایمنی مدارس را در معرض اطلاع مردم قرار دهیم تا هر کسی به هر میزان که می تواند در این کار خیر شریک شود.

حاجی‌میرزایی بیان داشت: در جلسه روز گذشته خیران برای ایمن‌سازی مدارس کشور 5 هزار میلیارد تومان متعهد شدند و دولت نیز همین مبلغ را به آن افزوده تا در سال آینده اتفاقات خوبی در بحث ایمن سازی مدارس کشور رخ دهد.

وی با بیان ایجاد مجتمع های آموزشی از سیاست های این وزارتخانه است گفت: در ساخت مدارس جدید رویکرد ما مدارس متوسط و بزرگ است زیرا کیفیت آموزشی، میزان برخورداری از تجهیزات و امکانات و حضور معلمان توانمند در آنها بیشتر فراهم است.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار