مدیرکل آموزش و پرورش گلستان:

گوهری راد بر ضرورت پژوهش محوری در بین دانش آموزان و معلمان تأکید کرد و گفت: کار پژوهشی باید در مدارس نهادینه شود.

پژوهش در مدارس نهادینه شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ «احسان گوهری راد» امروز(شنبه ۱۶ آذر) در آیین نواختن زنگ پژوهش در دبیرستان واثقی گرگان اظهار کرد: امروز در سطح مدارس استان گلستان پژوهش به عنوان یک بخش اساسی دیده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان ادامه داد: با طراحی کلاس ها و امکانات این شرایط دیده شده که دانش آموزان به سمت پژوهش بروند.

گوهری راد یادآور شد: برای این‌که بتوانیم بر اساس چشم انداز ۱۴۰۴ به عنوان کشور نخست منطقه باشیم باید به مقوله پژوهش توجه کنیم.

وی افزود: در کتاب درسی به پژوهش توجه شده و از مرحله حفظ محوری آموزش و پرورش در حال خروج است و در حوزه ابتدایی نیز دانش آموزان پژوهش محور کار می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان متذکر شد: در این مسیر گام برداشتیم و معلمان ما آموزش می بینند که پژوهش محور در این زمینه کار کنند و خانواده ها نیز آموزش می بینند تا دانش آموزان را در حوزه تحقیقی کمک کنند تا مطالب درسی را به خوبی درک کنند.


گوهری راد متذکر شد: پژوهش سرا و پژوهشکده تعلیم و تربیت استان دست به دست هم داده و با همکاری دانشگاه ها و موسسات علمی تلاش می کنیم در راه خطیری که در پیش داریم گام برداریم و تغییر این فرهنگ در بین معلمان و خانواده ها کار بسیار سختی است.


وی خاطرنشان کرد: برای کسب موفقیت بیشتر دانش آموزان باید موضوع پژوهش در مدارس تسریع پیدا کند و پژوهش به عنوان یک اصل در مدارس پذیرفته شود.
مدیرکل آموزش و پرورش گلستان خاطرنشان کرد: کار پژوهش باید در مدارس نهادینه شود و هفته پژوهش به عنوات یک نماد است تا از زحمات دانش آموزان و همکاران در حوزه پژوهش تجلیل کنیم.

/شبستان

ارسال نظر

آخرین اخبار