مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

حمایت کمیته امداد از ۱۲ هزار زن سرپرست خانوار در استان گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ اسکندر اسکندری با اشاره به اینکه ۱۲ هزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار در استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند گفت: هدف از این همایش آگاه سازی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد در بهره مندی از آموزش مشاوران برای اخذ تصمیم نهایی آنان در مسیر توانمندسازی و انتخاب بهترین و سریعترین مسیر برای کسب درآمد پایدار است.

وی با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام به نقش معنویات درخودسازی افراد افزود: مشکلات روحی و عاطفی زنان سرپرست خانواری که به دلیل فوت سرپرست و طلاق پشتوانه خود را از دست داده اند و بار سنگین مسئولیت زندگی را به دوش می کشند ضرورت ارائه برنامه های آموزشی،فرهنگی و مشاوره ای برای این قشر را دوچندان کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با بیان اینکه آرامش فکری یکی از مهمترین فاکتورهای آغاز خودکفایی در خانواده هاست گفت: رفع مشکل توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، نیازمند ارتباط‌گیری موثر با مددکاران این نهاد در یک دوره زمانی معین است تا خانوارها از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مستقل شده و تعالی خانواده محقق شود.

اسکندری یادآور شد:کمیته امداد پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف مدد به حیات،مدد به کار و مددبه زندگی شرافتمندانه اقشار نیازمند و محرومان جامعه تاسیس شد و پس از ۴۰ سال خدمت به درختی تنومند مبدل شده و خدمات متعددی در سرفصل های مختلفی ارائه می دهد.

وی تصریح کرد: عامل اصل تعالی خانواده، تلاش اعضای آن برای روی پای ایستادن است و کمیته امداد به عنوان تسهیل گر مشکلات به مددجویان کمک رسانی می کند .

اسکندری گفت: ارائه مشاوره تخصصی به زنان سرپرست خانوار، پرداخت کمک هزینه درمانی و کمک هزینه جهیزیه به فرزندان و توانمندسازی و خودکفایی زنان سرپرست خانوار در اولویت برنامه های حمایتی و معیشتی این نهاد برای این اقشار است.

وی عنوان کرد: مهمترین نیاز زنان سرپرست خانوار، مسکن است که این نهاد با پرداخت اجاره بها، ودیعه و ساخت مسکن راهکارهایی برای تامین سرپناه این اقشار در نظر گرفته است.

/گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار