اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان امروز به شهرک صنعتی آق قلا رفتند و مشکلات چهار واحد تولیدی را بررسی کردند.

تلاش قضایی برای رونق دوباره کارخانه راکد لبنیات در شهرک صنعتی آق قلا
به گزارش گلستان ۲۴؛ مشکلات واحد‌های تولیدی دژ پلاستیک، پارس ایده سبز و سنگین برش حجت در این بازدید بررسی و دستورات لازم برای رفع آن صادر شد.

واحد تولیدی که بیش از یکسال از تعطیلی آن می‌گذرد چهارمین کارخانه‌ای بود که امروز اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان از آن بازدید کرند.

رئیس کل دادگستری گلستان پس از بازدید از این واحد تولیدی گفت: این کارخانه آماده تولید است، اما به علت اختلاف شرکا بیش از یکسال است که تعطیل و بیش از ۱۰۰ کارگر آن بیکار شده اند.

هادی هاشمیان افزود: در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان پرونده این کارخانه به صورت ویژه دنبال می‌شود و خوشبختانه با جلسات متعددی که با شرکا داشتیم مشکلات مدیریتی کارخانه حل شده و بخش دیگر آن که مربوط به بانک‌ها و طلبکاران است نیز امروز با حضور دادستان مقرر شد نشستی با حضور طرفین تشکیل و راهکار‌های حل مشکل بررسی شود.

هاشمیان ابراز امیدواری کرد: به زودی دوباره این واحد تولیدی، بازگشایی شود و تولید را از سر گیرد.

او با بیان این که امروز تولیدکنندگان در صف مقدم جبهه اقتصادی هستند گفت: در ستاد اقتصاد مقاومتی استان به دستور رئیس قوه قضاییه از همه ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای رونق تولید و جلوگیری از تعطیلی حتی یک خط تولیدی به کار گرفته ایم.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده از سال گذشته، اجازه توقیف کارخانه‌ها و خط تولید را نداده ایم و تلاش کرده ایم در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی، مشکلات حل و فصل شود.

هاشمیان ادامه داد و گفت: روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها را نیز مکلف کرده ایم با مسئولان شهرستانی از واحد‌های تولیدی فعال و نیمه فعال بازدید و برای حل مشکل این واحد‌ها تلاش کنند که خوشبختانه با همین تلاش‌ها از سال گذشته تا کنون ۲۷ واحد تولیدی فعال و نیمه فعال در گلستان تولید را سرگرفتند و ۶۰۰ کارگر به سرکار بازگشتند.

رئیس کل دادگستری گلستان را دادستان مرکز استان، دبیر ستاد اقتصادی مقاومتی دادگستری استان، رئیس دادگستری و دادستان آق قلا و فرماندار آق قلا در این بازدید همراهی کردند.

/باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار