رییس پارک علم و فناوری گلستان:

رئیس پارک علم و فناوری گلستان گفت: بسیج ظرفیت بسیار بزرگ و مناسبی برای گسترش اقتصاد دیجیتالی و اشتغال فضای مجازی است.

بسیج ظرفیت بسیار بزرگ و مناسبی برای توسعه اشتغال فضای مجازی است

به گزارش گلستان ۲۴؛ مهدی غفاری در حاشیه نخستین رویداد تخصصی تولید محتوا دیجیتال فعالان فضای مجازی بسیج گلستان در گفت و گو با خبرنگار گلستان ما اظهار کرد: تمرکز بر روی استارت تاپ ها و اقتصاد دیجیتالی می تواند بخش عمده ای از بیکاری جوانان را حل کرده و مردم جامعه در فضای عاری از آلودگی صوتی و مجیطی به اشتغال بپردازند.

وی افزود: در کشورهای پیشرفته دنیا معمولا از اینگونه اشتغال برای مردم جامعه استفاده می شود و فعالیت های کارخانه ای و دیگر مشاغل را به طرف دیگر کشورها سوق می دهند.

رئیس پارک علم و فناوری با اشاره به نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای فضای مجازی ادامه داد: با توجه به فرصت کم و اینکه نخستین رویداد است از کیفیت خوبی برخوردار بوده و این نشان دهنده ظرفیت های بسیار خوب گلستان در حوزه استارت تاپ ها و اشتغال فضای مجازی است.

وی حمایت از ظرفیت های استارت تاپ و اشتغال ها در حوزه فضای مجازی را از  وظایف پارک علم و فناوری دانست و خاطر نشان کرد: پارک علم و فناوری ظرفیت خوبی است تا استارت تاپ ها قبل از  تبدیل به شرکت و ورود به بازار کار نخست آموزش داده شده و سپس حمایت های مالی شوند.

غفاری ضمن تشکر از بسیج برای برگزاری چنین روبدادی افزود: برگزاری چنین رویداد و اقتصاد دیجتیالی از وظایف پارک علم و فناوری است و ما قدردان زحمات بسیج در این حوزه هستیم.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان ادامه داد: سه تیم برتر این رویداد که ظرفیت تجاری سازی دارند بعد از اتمام نمایشگاه مستقیم وارد پارک علم و فناوری شده و حمایت می شوند.

وی با بیان اینکه تیم های موفق زیادی در این رویداد شناسایی شدند ادامه داد: تیم های دیگر که ظرفیت تجاری سازی دارند شناسایی و ارتباط ما با آنها حفظ می شود ضمن اینکه در حوزه دفاتر کاری ، نرم افزاری و مالی حمایت خواهند شد.

غفاری برگزاری این رویداد را در  رشد و تحول جدید اشتغالزایی در حوزه فضای مجازی موثر برشمرد و گفت: فضای مجازی در دنیا به سرعت در حال پیشرفت است و برگزاری این رویداد در تحول و رشد اشتغالزایی در فضای مجازی بسیار موثر خواهد بود.امید  داریم به این ظرفیت و نیروی انسانی جوان توجه شده تا نقطه قوتی در اشتغالزایی در استان شود.

وی اضافه کرد: فضای مجازی و اطلاع رسانی دقیق و شفاف و سریع در سیاست گذاری کشورها تعیین کننده است و به طور قطع این فضا در ایجاد آثار فاخر در گلستان می تواند تاثیرگذار باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار