جلسه مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای گلستان با حضور سرپرست شرکت و معاونین و مدیران مرتبط در سالن جلسات این شرکت برگزار شد.

جلسه مقابله با سیل احتمالی در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایسنا، سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان در این جلسه اظهار کرد: با توجه به اخطاریه هواشناسی گلستان مبنی بارش‌های ۳۰ تا ۸۰ میلیمتری در استان و با توجه به ماهیت بارش‌های فصلی و احتمال وقوع رگبارهای نقطه‌ای و سیلاب ناگهانی در دره‌ها و مناطق کوهستانی، جلسه مدیریت بحران شرکت آب منطقه‌ای گلستان برگزار شد.

سیدمحسن حسینی افزود: در این جلسه مقرر شد با توجه به ظرفیت خالی نیمی از سد بوستان تا اطلاع ثانوی دریچه‌های خروجی سد بسته باشد و رهاسازی از سد گلستان که از هفته‌های قبل آغاز شده بود افزایش یابد. همچنین رهاسازی از سد وشمگیر نیز همچنان ادامه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بازدید از زهکش‌های سد وشمگیر، بازدید از بازه‌های مختلف رودخانه گرگانرود، بازدید از رودخانه قره‌سو در بازه‌های مختلف و همچنین پل‌ها و سازه‌های تقاطعی در رودخانه‌ها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گلستان تصریح کرد: مقرر شد مدیران امور شهرستان‌های گرگان-آق‌قلا و کردکوی، بندرگز، ترکمن و گمیشان طی نامه‌ای به فرمانداران و بخشداران اعلام کنند تا دهیاران و شوراهای روستاها بازه‌های مجاری آبی در محدوده روستا را پایش و مراتب انسداد یا هر مانعی که باعث انسداد و یا موجب انحراف جریان آب به سمت اراضی می‌شود را برطرف کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از آب منطقه‌ای گلستان، حسینی گفت: بارش‌ها از سوم فروردین آغاز و تا سه روز پس از آن ادامه دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار