رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با مشارکت صاحب نظران و اساتید رشته حقوق به دنبال استفاده از ظرفیت نخبگان این رشته برای آگاهی بخشی حقوقی هستیم.

کاهش پرونده های کیفری در گلستان/اطلاعات حقوقی مردم افزایش یابد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، هادی هاشمیان پیش از ظهر سه شنبه در نشست مشترک بسیج حقوقدانان و جامعه دانشگاهی اظهارکرد: مهم ترین محوری که در این سلسله نشست ها با جامعه دانشگاهی استان دنبال می کنیم فراهم کردن بستر دسترسی راحت مردم به مشاوره های حقوقی است تا از حضور مردم در دادگستری ها برای دریافت مشاوره حقوقی کاسته شود.

هاشمیان افزود: راه اندازی کلینیک های حقوقی با حضور دانشجویان و حضور پررنگ دانش آموختگان رشته حقوق در مساجد از جمله مواردی است که با مشارکت دانشگاه و بسیج حقوقدانان به دنبال تحقق آن هستیم.

وی از تلاش برای راه اندازی کمیته نخبگان در بسیج حقوقدانان هم خبر داد و گفت: با مشارکت صاحب نظران و اساتید رشته حقوق به دنبال استفاده از ظرفیت نخبگان این رشته برای کمک به مردم در بخش آگاهی بخشی حقوقی هستیم.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: با اقداماتی که سال گذشته در قالب طرح هر مسجد یک حقوقدان برای افزایش آگاهی حقوقی مردم صورت گرفت در استان گلستان علیرغم این که در سراسر کشور تعداد ورودی پرونده های کیفری افزایشی بود در گلستان تعداد پرونده های کیفری هشت هزار فقره کاسته شد.

حجت الاسلام سیدعلی طاهری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گرگان هم در این نشست با استقبال از تعامل با بسیج حقوقدانان گفت: امیدواریم این همکاری به افزایش سطح اگاهی های حقوقی مردم استان کمک کند.

معاون منابع انسانی و برنامه ریزی دادگستری استان گلستان هم در این جلسه از آمادگی دادگستری استان برای برگزاری جلسات نقد آرای قضایی خبر داد و گفت: نقد آرای قضایی علاوه بر آشنایی دانشجویان اساتید رشته حقوق با پرونده ها، کیفیت آرای صادر شده در محاکم استان را افزایش می دهد.

محمود اسپانلو با بیان این که در بخش حقوق نیاز به گفتمان سازی داریم، خاطرنشان کرد: جلسات نقد آرای قضایی فرصت غنیمتی برای ایجاد این گفتمان و ارتقای حقوقدانان استان است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار