گوهری راد بر لزوم بهبود سرعت اینترنت در برخی نقاط گلستان تأکید کرد و گفت: در حال حاضر ​۳۶ درصد دانش آموزان گلستانی در شبکه «شاد» حضور دارند.

​۳۶ درصد دانش آموزان گلستان در شبکه «شاد» حضور دارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، «احسان گوهری راد» صبح امروز(یکشنبه 21 اردیبهشت) در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به گلایه برخی از معلمان و دانش آموزان از اختلال در شبکه شاد اظهار کرد: مشکلات متعددی در شبکه شاد وجود دارد و یکی از مشکلات سرعت پایین اینترنت و دانلود کُند مطالبی است که توسط معلمان در شبکه شاد بارگذاری می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان با بیان اینکه براساس نظر کارشناسان ذی ربط سامانه شاد از لحاظ سرعت حتی از پیام رسان های خارجی چیزی کم ندارد، ادامه داد: در حال حاضر در بسیاری از شهرستان ها پوشش بالای شبکه شاد ایجاد شده اما این پوشش بالا از لحاظ سرعت اینترنت در همه نقاط یکسان نیست.

 

وی افزود: به عنوان نمونه در منطقه مراوه تپه براساس نظر مدیران شرکت مخابرات و همراه اول حدود 70 درصد پوشش اینترنت وجود دارد اما این پوشش اینترنت در اغلب روستاهای این شهرستان بسیار ضعیف است و دانلود حتی یک عکس پنج الی 10 دقیقه به طول می انجامد.

 

گوهری راد تأکید کرد: در صورتی که اگر مسئولان مخابرات در نقاطی از استان گلستان که امکانات مخابراتی و اینترنتی وجود دارد نسبت به تقویت سرعت اینترنت اقدام کنند بسیاری از مشکلات مربوط به شبکه شاد و آموزش دانش آموزان برطرف می شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان یادآور شد: در حال حاضر حدود 100 درصد مدارس استان گلستان تحت پوشش شاد قرار گرفتند و 90 درصد معلمان وارد کلاس مجازی شدند اما درصد حضور دانش آموزان 36 درصد است که این مهم علل مختلفی دارد.

 

وی تأکید کرد: برخی از دانش آموزان به دلیل فقدان تجهیزات و امکانات و عده ای دیگر به دلیل عدم علاقه مندی و رغبت وارد سامانه شاد نشدند که از نظر ما اشکالی ندارد و این مسئله اجباری نیست اما برخی از دانش آموزان با وجود علاقه مندی و دسترسی به تجهیزات و امکانات به دلیل سرعت پایین اینترنت از آموزش کامل معلم باز مانده اند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار