مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت: در سیل فروردین سال قبل ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان تخریب شد که تاکنون حدود ۲ هزار واحد ساخته شده و بقیه واحدها نیز تا پایان خردادماه تحویل داده می‌شود.

۲۵۰۰ مددجوی سیل‌زده گلستانی صاحب خانه می‌شوند

به گزارش گلستان ۲۴؛ عیسی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان،با بیان اینکه از 78 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان بیش از 29 هزار خانوار نیازمند مسکن هستند اظهار داشت: این خانواده‌ها یا فاقد مسکن هستند و یا در واحدهای غیرمقاوم و ناایمن سکونت دارند.

وی افزود: سهمیه سالانه برای ساخت یا خرید مسکن برای مددجویان امداد در استان حدود 500 واحد مسکونی است اما سال گذشته و امسال حدود 4 هزار واحد برای مددجویان ساخته می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بیان داشت: در سیل سال گذشته از 7 هزار و 500 واحدمسکونی که تخریب شده بود، 2 هزار و 500 واحد متعلق به مددجویان امداد بود.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا سبب کندی در ساخت واحدهای مسکونی مددجویان سیل‌زده شده است گفت: تاکنون حدود 2 هزار واحد مسکونی ساخته و تحویل مددجویان شده است.

بابایی ابراز امیدواری کرد تا پایان خردادماه امسال همه واحدهای مسکونی مددجویان سیل‌زده ساخته و تحویل داده شود.

وی همچنین به ساخت مسکن ویژه محرومان اشاره کرد و گفت: از 3 هزار واحدی که سهمیه استان اعلام شده یک هزار و 500 واحد برای مددجویان کمیته امداد است که امیدواریم تا دهه فجر امسال همه این واحدها ساخته شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار