فرمانده انتظامی گلستان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان گفت: مناطق گردشگری همچون ساحل دریا و جنگل ها می توانند آبستن حوادث و نا هنجاری ها باشند لذا برنامه ریزی برای پیشگیری از هرگونه آسیب در آن، ضرورت دوچندان دارد.

پوشش 48 نقطه حادثه خیز گلستان توسط پلیس

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان، سرهنگ "سعید دادگر" اظهار کرد: استان گلستان با طبیعت بکر و کم نظیر خود همه ساله میزبان خیل عظیم گردشگرانی است که فرصت را غنیمت شمرده و برای رهایی چند روزه از دغدغه های زندگی شهری به همراه خانواده به مناطق دیدنی این خطه سرسبز سفر می کنند.

فرمانده انتظامی گلستان افزود: وجود جنگل ها و کوه ها با پوشش گیاهی متنوع، 90 کیلومتر ساحل دریا، جزیره، دشت های وسیع و همچنین اماکن مذهبی و تاریخی که همگی با مهربانی مردم مهمان نواز این دیار همراه شده از عوامل جذب گردشگران از نقاط مختلف کشور پهناورمان است.

وی تصریح کرد: علاوه بر موارد ذکر شده، قرار گرفتن استان در مسیر حرکت عاشقان حضرت ثامن الائمه امام رضا (ع) نقش بسیار مهمی در افزایش تردد و جذب مسافر دارد.

سرهنگ دادگر در ادامه با بیان اینکه تفریح و گردش یک تجربه لذت بخش است که در محیط های باز نیاز به پیش نیازها، منابع و امکانات مختلفی دارد، گفت: مطالعات نشان می دهد در جامعه ای که مردم بتوانند لحظات شاد و آرامی را در کنار افراد خانواده سپری کنند سلامت جسم و روح بیشتر بوده و در چنین شرایطی، پویایی، امید به زندگی، کار و تلاش و از همه مهمتر قانونمندی نمایان تر است.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: در میان همه موارد ذکر شده، مهم ترین پیش نیاز برای داشتن یک تفریح لذت بخش و گذراندن اوقات فراغت در دامان طبیعت، وجود امنیت و آرامش است که در حال حاضر به عنوان مهمترین و زیربنایی ترین اصل در تدوین راهبردهای توسعه گردشگری در دنیا محسوب می شود.

سرهنگ دادگر تصریح کرد: مناطق گردشگری همچون ساحل دریا و جنگل ها، همانند محیط جامعه می توانند آبستن حوادث، جرایم و نا هنجاری های مختلف باشند و باتوجه به حضور فرهنگ های مختلف در این مناطق، برنامه ریزی برای پیشگیری از هرگونه آسیب، ضرورت دوچندان دارد.

فرمانده انتظامی استان گفت: هر چند که امسال با توجه به شرایط موجود در کشور و حضور ویروس منحوس کرونا، توصیه مسئولان بهداشتی بر این است که شهروندان محترم برای حفظ سلامتی خود و دیگران از سفرهای غیر ضرور خودداری کنند لیکن پلیس برای برقراری نظم و امنیت آن دسته از هموطنانی که قصد سفر دارند آمادگی کامل داشته و برنامه های هدفمندی در دست اجرا دارد.

وی افزود: بر همین اساس علاوه بر دایرکردن ایستگاه های انتظامی در 17 نقطه خاص جنگلی و 2 نقطه از سواحل استان و البته حضور فعال پلیس در سایر اماکن گردشگری، سعی شده برنامه ها و اقدامات فرهنگی و اجتماعی نیز به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش سطح آگاهی های انتظامی شهروندان، آموزش های همگانی در حوزه های مختلف از جمله پیشگیری از انواع سرقت، آموزش قوانین رانندگی و همچنین ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، انجام شود.

وی با اشاره به بیش از 5 هزار کیلومتر محور مواصلاتی اصلی و فرعی و 48 نقطه حادثه خیز در استان، گفت: در حوزه نظم ترافیکی، پلیس گلستان با به کارگیری 55 تیم در محورهای مواصلاتی برون شهری و 47 تیم خودرویی و 20 تیم موتوری درون شهرها، برای آسایش مسافران و شهروندان تلاش می کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار