استاندار گلستان با اشاره به تفاهم نامه منعقده میان وزارت نیرو و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، گفت: شرکت آب منطقه ای و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در حال آماده کردن طرحی با عنوان گردشگری آبی هستند که اجرای آن علاوه بر افزایش درآمد مردم روستاها، موجب حضور گردشگران در استان و پررنگ شدن وجه گردشگری آن می شود.

گردشگری آبی در گلستان رونق می‌گیرد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایسنا؛ هادی حق شناس عصر امروز یکشنبه یکم تیرماه در اولین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان، اظهار کرد: در این طرح، حدود ۹۰ آب بندان و سد موجود در استان در زمینه گردشگری و ورزش های آبی شناسایی شده است.

وی افزود: گلستان یک استان گردشگری است اما هنوز از این ظرفیت به نسبت سایر استان ها استفاده نشده و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی مناسب از این قابلیت سودآور در راستای اشتغال و درآمدزایی مردم استان بهره ببریم.

استاندار گستان با اشاره به تعهد اشتغال استان، گفت: در سال گذشته تعهد اشتغال استان ۳۰ هزار شغل بود که در سال گذشته ۲۷ هزار شغل ایجاد شد و تعهد اشتغال برای سال ۹۹ نیز ۳۳ هزار شغل است.

وی بیان کرد: در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان به اجرای طرح های کارورزی، اشتغال روستایی و... اختصاص داده شد اما منابع سال جدید هنوز ابلاغ نشده است.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری گلستان، حق شناس با اشاره به تدوین سند جهش تولید در استان، گفت: با توجه به نامگذاری سال جدید، دستگاه های اجرایی با محوریت سازمان برنامه و بودجه مکلفند طرح هایی که به توسعه زیرساخت های جهش تولید کمک می کند و تا پایان سال به اتمام می رسند را شناسایی و معرفی کنند تا با استفاده از منابع دولتی و بانک ها آنها را به بهره برداری برسانیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار