فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: قرار است با کمک قرارگاه و اجرای پروژه‌های مختلف ۳۸ هزار هکتار از اراضی استان آبیاری و مشکل آب شرب شهرها و روستاهای شرق استان رفع شود.

فرمانده سپاه گلستان: ۳۸ هزار هکتار از اراضی استان توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) آبیاری می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، سردار علی ملک‌شاهکوهی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به استفاده از ظرفیت سپاه برای اجرای پروژه‌های مختلف اظهارداشت: با پیگیری‌هایی که داشتیم قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) با دستگاه‌های استان 12 هزار میلیارد تومان پروژه امضا کردکه پروژه‌های که در این طرح وجود دارد می‌تواند منجر به توسعه و پیشرفت زیرساخت‌های استان شود.

وی گفت: لایروبی آب بندان‌ها و هوشمندسازی چاه‌ها، ساخت شهربازی گرگان، احداث سد شصت‌کلاته، احداث بیمارستان گنبد از جمله طرح‌های جدید قرارگاه در استان است.

فرمانده سپاه نینوای استان با اشاره به پیمانکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در سد نرماب  افزود: این سد بنا بود سال 95 به بهره‌برداری برسد که علت تاخیر جابجایی روستای پایین دست سد و عدم تامین بخشی از اعتبارات است.

وی گفت: قرار است با کمک قرارگاه و اجرای پروژه‌های مختلف 38 هزار هکتار از اراضی استان آبیاری و مشکل آب شرب شهرها و روستاهای شرق استان رفع شود.

ملک‌شاهکوهی افزود: به جز بندولی، سد نرماب و زهکشی 30 هزار هکتاری که قبلا قراردادش بسته شده بود و همچنین طرح‌های جدید باید با پیگیری‌های مجدانه عملیاتی شود.

وی بیان داشت: تا اینجای کار همه پروژه‌ها تا سطح  تفاهم نامه بسته شده است و برای عملیاتی شدن طرح‌ها باید دستگاه‌های اجرایی قرارداد ببندند.

فرمانده سپاه نینوای استان گفت: بنای قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) بر این است که هرجا پروژه‌ای اجرا کرد 75 درصد از نیروی کار خود را از نیروهای بومی همان استان تامین کند.

وی خاطرنشان کرد: سپاه نینوا استان حلقه واسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) و دستگاه‌های اجرایی است و تمام تلاش خود را برای کمک به توسعه استان خواهد کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار