ملک شاهکوهی گفت: اجرای پروژه های قرارگاه خاتم الانبیاء موجب توسعه و پیشرفت گلستان می شود و می تواند استان را متحول کند.

استفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیاء برای توسعه گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، سردار «علی ملک شاهکوهی» صبح امروز (سه شنبه 14 مرداد) در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: استان گلستان برای زهکشی 280 هزار هکتار از اراضی کشاورزی ظرفیت دارد و در این راستا نیز مطالعات خوبی انجام شده و قبل از آنکه قرارداد 50 هزار هکتاری با قرارگاه خاتم الانبیاء منعقد شود 30 هزار هکتار آن انجام شد و با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء 50 هکتار دیگر برای زهکشی انعقاد قرارداد شده است.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان ادامه داد: 15 هزار هکتار با آب منطقه ای برای آبیاری تحت فشار انعقاد قرارداد شده است و مطالعه ای برای ۸ هزار چاه آب موجود در سطح استان برای برقی شدن و هوشمندسازی اتفاق افتاده است.

 

ملک شاهکوهی گفت: پنج هزار و 570 آب بندان استان که احداث شده نیاز به لایروبی دارد که بخشی از آنها از سیلاب ها جلوگیری و منجر به فعال شدن سفره های زیر زمینی می شود.

 

وی با بیان اینکه راه اندازی فاز دوم سایت میگو در وسعت 6 هزار هکتار در استان پیگیری می شود، ابراز داشت: ادامه کانال بندولی به طول 17 کیلومتر از دیگر پروژه هایی است که با آب منطقه ای قرارداد منعقد شده است.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان متذکر شد: سد نرماب بنا بود سال 95 به بهره برداری برسد و مشکلاتی برای هماهنگی و زیر ساخت وجود نداشت و بحث عمده آن جابه جایی روستای جنگلده بالا و تعهدات مربوط به آن بود.

 

ملک شاهکوهی گفت: سدنرماب یکی از پروژه های بزرگ در گلستان است که سه شهرستان و 130 روستا از آب شرب بهره مند می شوند و 38 هزار هکتار از اراضی پایین دست مورد استفاده و آبیاری قرار می گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: وحدت و همدلی در اجرای این پروژه ها اتفاق افتاده و تا سال 1400 این طرح به بهره برداری می رسد.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان تأکید کرد: 10 هزار هکتار از اراضی خلیج گرگان در حال خشک شدن است و تنها کسی است که می تواند لایروبی را انجام دهد قرارگاه خاتم الانبیاء است.

 

ملک شاهکوهی تصریح کرد: در بحث راه و شهرسازی تفاهم نامه ای برای ایجاد راه آهن اینچه برون و آزادشهر به شاهرود بسته شده است و برای فاضلاب گنبدکاووس و آق قلا نیز انعقاد تفاهم همکاری با قرارگاه خاتم الانبیاء به امضاء رسیده است.

 

وی بابیان اینکه برای ساخت بیمارستان 300 تختخوابی بیمارستان کودکان طالقانی و 400 تختخوابی گنبدکاووس با قرارگاه خاتم الانبیاء انعقاد قرارداد شده است، افزود: برای ساخت شهربازی مدرن گرگان نیز با قرارگاه خاتم انعقاد قرارداد شده است.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان متذکر شد: آخرین استانی هستیم که توانستیم از ظرفیت قرارگاه خاتم الانبیاء استفاده کنیم و استاندار بستر خوبی را برای این تفاهم نامه فراهم کرده است و دستگاه های اجرایی از طریق وزارتخانه های مربوطه باید تلاش کنند که این تفاهم نامه تبدیل به قرارداد شود.

 

ملک شاهکوهی گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء پیمانکار است و اگر این تفاهم نامه تبدیل به قرارداد شود استان گلستان را متحول می کند.

 

وی ابرازداشت: پروژه های دیگری نیز در سطح استان وجود دارد و 15 پروژه بزرگ را در استان مطالعه کردیم و قرارگاه خاتم الانبیاء نیز توانایی دارد که به استان کمک کند و بهترین مهندسان قرارگاه خاتم الانبیاء در استان مستقر شدند و از مسئولان درخواست داریم از این ظرفیت بهره ببرند.

 

فرمانده سپاه نینوا گلستان تأکید کرد: فعالیت قرارگاه خاتم در استان آسیبی به پیمانکاران بومی وارد نمی کند و 75 درصد از توانمندی استان از ظرفیت نیروهای بومی استان اتفاق می افتد.

 

ملک شاهکوهی به فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی اشاره کرد و افزود: امسال تدارک ایجاد چهار هزار و 700 گروه جهادی محله محور و جغرافیایی محور در سطح پایگاه های مقاومت و بسیج اقشار دیده شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار