مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: ۳۰ مدرسه در سیل سال ۹۸ تخریب شده بود که ۲۵ مدرسه در مهرماه و یا انتهای سال ۹۹ افتتاح خواهد شد.

۲۵ مدرسه سیل زده گلستان در سال ۹۹ افتتاح خواهد شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ احسان گوهری راد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: ۳۰ مدرسه در سیل سال ۹۸ تخریب شده بود که ۲۵ مدرسه در مهرماه و یا انتهای سال ۹۹ افتتاح و بقیه در سال بعد به بهره برداری خواهد رسید.

طبق گفته وی از ۲۰۰ میلیارد تومانی که خیران برای بازسازی مدارس سیل زده گلستان متعهد شده بودند ۳۰ درصد اختصاص یافته است.

گوهری راد با اشاره به تراکم دانش آموزان در مدارس گلستان، افزود: ۴۴ مدرسه زیر ۱۰ نفر و ۱۰ مدرسه کمتر از پنج نفر در استان وجود دارد و سالانه براساس میانگین هزینه ای که برای هر دانش آموز می شود، پنج و نیم میلیون تومان است.

وی بیان کرد: ۶۰۲ کلاس هوشمند در سال ۹۲ داشتیم که این عدد در سال ۹۸ به هزار و ۹۸۰ کلاس رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در خصوص مدرسه سازی گفت: در سال ۹۵ کل اعتبارات بابت ساخت و ساز مدرسه بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان بود که در سال ۹۸ به ۱۷۰ میلیارد تومان رسید.

گوهری راد اضافه کرد: یکی از منابع درآمدی هنرستان ها هستند که از درآمد ۹.۵ میلیارد تومانی در سال ۹۵ به ۲۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیدیم.

وی از افزایش سرانه دانش آموزی در استان خبرداد و گفت: در سال ۹۷ سرانه دانش آموزی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که این رقم در سال ۹۸ به چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسید.

گوهری راد در بخش دیگری از سخنان گفت: هرساله اوقات فراغت پایگاه های متعددی در سطح استان داشت که با توجه به شیوع کرونا هزار پایگاه مجازی امسال در استان ایجاد شد.

وی همچنین از تجاری سازی واحدهای آموزشی برای ایجاد درآمد پایدار خبرداد و افزود: ۱۲ واحد تجاری در علی آبادکتول هفته های گذشته افتتاح شده، همچنین هشت پروژه در آزادشهر و پروژه های دیگری در علی آبادکتول، کردکوی و گنبدکاووس خواهیم داشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار