امیرشاهی گفت: بر اساس اعلام دولت ترکمنستان از (۱۱ شهریور) مرز زمینی اینچه برون برای تردد کامیون ها باز و صادرات کالا از سر گرفته می شود.

تردد کامیون و صادرات کالا در مرز زمینی اینچه برون از ۱۱ شهریور آغاز می شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، «ذوالفقار امیرشاهی» ظهر امروز (چهارشنبه 22 مرداد) در جمع خبرنگاران با تبریک هفته خبرنگار گفت: هر روز روز خبرنگار است و هیچ روزی نیست که با خبرنگار سر و کار نداشته باشیم و هیچ روزی نیست که حادثه ای رخ ندهد و خبرنگاران مطالب آن را بیان نکنند.

 

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان با بیان اینکه خبرنگاران رکن چهارم دموکراسی هر کشور هستند، افزود: کار خبرنگاری کار بسیار مشقت آمیزی است و خبرنگاران عاشقانه در این راه گام نهاده اند و قلم می زنند.

 

وی اظهارداشت: خبرنگاران در همه شرایط به دنبال انعکاس واقعیت های جامعه و گسترش و رشد افکار عمومی هستند.

 

امیرشاهی با اشاره به فعالیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان، گفت: با راه اندازی این نمایندگی دیگر هیچ گلستانی نیاز به مراجعه به شهرها و استان های مجاور و تهران را ندارد و تمامی پیگیری های آنان از این دفتر انجام می شود.

 

وی افزود: در استان گلستان حدود 33 هزار تبعه افغانی، 9 هزار تبعه قزاق و 9 هزار تبعه گرجی و غیره با انگیزه های مختلف زندگی می کنند.

 

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان گلستان، تمدید گذرنامه و اقامت، تمدید پروانه کار و تحصیل را از جمله فعالیت های روزانه این نمایندگی برشمرد و گفت: تایید مدارک اسناد تجار برای عبور کالاها از دیگر وظایف وزارت خارجه است.

 

وی خاطرنشان کرد: این دفتر نسبت به پیگیری گرفتاری های ایجاد شده هم استانی ها در خارج از کشور و معرفی تولیدات استان به خارج از کشور نیز فعالیت دارد.

 

امیرشاهی در خصوص فعالیت مرز خاکی اینچه برون نیز، گفت: دولت ترکمنستان به دلیل شیوع ویروس کرونا از پذیرش مواد خوراکی خودداری می کند ولی صادرات سایر مواد غیر خوراکی از طریق مرز ریلی انجام می شود.

 

وی افزود: بر اساس اعلام دولت ترکمنستان از (11 شهریور) مرز زمینی اینچه برون برای تردد کامیون ها باز و صادرات کالا از سر گرفته می شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار