افزایش ۶ درصدی تولید گوشت مرغ در گلستان، شناسایی و پلمب کارگاه غیرمجاز تولید مواد ضدعفونی کننده در گرگان، برداشت پیاز از ۲۹۲ هکتار اراضی کشاورزی و فعالیت بیش از هزار و ۸۰۰ هیات مذهبی در استان از جمله خبرهای کوتاه امروز دوشنبه گلستان است.

رشد ۶ درصدی تولید مرغ در گلستان و چند خبر کوتاه

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: در ۴ ماهه نخست امسال ۱۰۰ هزار و ۳۸۳ تن گوشت مرغ در استان تولید شد که نسبت مدت مشابه سال گذشته ۶ درصد افزایش داشت.

**

سجادی سرپرست اداره غله گلستان گفت: امسال ۸۴ هزار تن کلزا به مبلغ سه هزار میلیارد ریال و ۸۲۰ هزار تن گندم به مبلغ افزون بر ۲۰ هزار میلیارد ریال از کشاورزان گلستانی خریداری شد.

**

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کردکوی، گمیشان، بندرترکمن و بندرگز در غرب استان جمعه ۲۱ شهریور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

**

کارگاه ساخت و عرضه محصولات شوینده تقلبی و دست‌ساز شامل انواع مایع ظرفشویی و جرم‌گیر در داخل پارکینگ منزلی در گرگان شناسایی و با دستور مقام قضایی پلمب شد.

**

رییس شورای هیئات مذهبی گلستان گفت: این استان بیش از هزار و ۸۰۰ هیات مذهبی دارد که برخی از آن ها به دلیل کوچک بودن فضا و ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی امکان برگزاری مراسم در محرم امسال را ندارند.

**

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گلستان گفت: امسال کشاورزان گلستانی ۳۶۵ هکتار از اراضی کشاورزی خود را به زیر کشت پیاز بردند که تاکنون این محصول از ۲۹۲ هکتار برداشت شد.

**

حمیدرضا سلطانی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بندرگز از اتمام پروژه سنگ و ملاتی در این شهرستان از محل اعتبار صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: هدف از اجرای این پروژه ها مدیریت سیل، کنترل فرسایش و رسوب، تثبیت و جلوگیری از فرسایش کنار رودخانه ها، تغذیه سفره آب زیرزمینی و حفاظت آب و خاک است.

**

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان گفت: نیروهای عملیاتی شهرستان های علی آبادکتول و گرگان مردی که از اسب سقوط کرده بود را پس از ۳ روز از منطقه کوهستانی چلچلی عبور داده و به مرکز درمانی منتقل کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار