شهمرادی گفت: در شرایط کرونا نیاز به اینترنت پرسرعت افزایش یافت و در مدت پنج ماهه گذشته شاهد افزایش سه برابری مصرف اینترنت در استان گلستان بودیم.

افزایش سه برابری مصرف اینترنت در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، «غلامعلی شهمردای» صبح امروز (چهارشنبه 29 مرداد) در آیین متمرکز افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی هفته دولت در استان گلستان اظهار کرد: ۲۳۷ پروژه مخابراتی با اعتبار ۱۵۷ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

 

مدیرعامل مخابرات گلستان ادامه داد: این طرح ها شامل  اتصال مراکز و سایت ها به فیبر نوری در نقاط مختلف روستایی، توسعه شبکه کابل و دیتا و اینترنت پرسرعت، افزایش پهنای باند و توسعه و بهینه سازی شبکه موبایل استان است.

 

شهمرادی بیان کرد: در شرایط کرونا نیاز به اینترنت پرسرعت افزایش یافت و در مدت پنج ماهه گذشته شاهد افزایش سه برابری مصرف اینترنت در استان گلستان بودیم و مردم انتظار سرویس با کیفیت و پایدار به آنها ارائه شود.

 

وی بیان کرد: مهمترین موضوع در شرکت مخابرات استان گلستان تمرکز بر پوشش کامل و با کیفیت اینترنت پرسرعت در نقاط مختلف استان گلستان قرار دادیم.

 

مدیرعامل مخابرات گلستان بیان کرد: علاوه بر پروژه هایی که در هفته دولت به بهره برداری می رسد پروژه بزرگی در بحث شبکه موبایل استان آغاز شده است و ۱۶۰ سایت موبایلی استان به ویژه در نقاط روستایی و ۲۴۰ سایت که نیاز به ارتقای تکنولوژی از نسل دو به سه و چهار داشت با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان اجرا می شود و ۳۰ درصد این پروژه ها پیشرفت فیزیکی دارد و در دهه فجر امسال آماده بهره برداری خواهد بود.

 

شهمرادی بیان کرد: به کمک آموزش و پرورش استان و فنی و حرفه ای نسبت به هوشمندسازی ۸۲۶ سرویس مدارس شهری و ۸۴۶ سرویس مدارس روستایی اقدام شد.

 

وی بیان کرد: توسعه شبکه فیبر نوری به عنوان معیاری برای ارتقای باند و ارائه با کیفیت سیستم است و در این حوزه کارهای خوبی را آغاز کردیم تا نقاط مختلف استان به فیبر نوری متصل شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار