قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: وضعیت زرد کرونا در گلستان ممکن است تا دو هفته آینده شکننده باشد برای همین چند روز سرنوشت‌ساز را در پیش‌رو داریم.

وضعیت زرد کرونا در استان گلستان شکننده است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، محمدجواد کبیر ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: تغییر وضعیت کرونا در گلستان از قرمز به زرد حاصل زحمات مدیران و مردم استان است اما در برخی شهرها با اضافه یا کم شدن یک بیمار وضعیت تغییر خواهد کرد.

وی افزود: شکنندگی وضعیت موجود ممکن است تا دو هفته آینده ادامه داشته باشد و باید شرایط را کنترل کنیم که با آغاز فصل پاییز و شیوع آنفلوانزا دچار مشکل نشویم.

کبیر ادامه داد: هر اندازه تمهیدات بیشتری در نظر بگیریم و اقدامات و مراقبت‌ها بیشتر شود در هفته‌های پیش رو شاهد وضعیت بهتری خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: از مردم شریف استان گلستان تقاضا داریم همچنان پروتکل‌های بهداشتی به ویژه ماسک زدن و فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت کنند تا از این شرایط عبور کنیم.

احسان گوهری‌راد، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه اظهار داشت: با مصوبه ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا، سال تحصیلی جدید در مناطق قرمز، زرد و سفید از شنبه 15 شهریور به صورت حضوری آغاز می‌شود.

وی افزود: پروتکل‌ها در همه مدارس باید اجرا شود به طوری که در کلاس با تراکم بالای 20 دانش‌آموز طرح زوج و فرد اجرا خواهد شد، زمان هر کلاس 35 دقیقه و تجمع بیش از سه نفر در حیاط مدرسه ممنوع است.

گوهری‌راد ادامه داد: بر اجرای پروتکل‌ها در همه مدارس نظارت خواهیم داشت و از نظر ما وضعیت تمام شهرستان‌ها قرمز است و پروتکل‌ها بر این اساس اجرا خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار