ایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شورای مدارس و آموزش و پرورش وظیفه دارند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در مدارس به صورت دقیق رصد کنند تا سلامت دانش آموزان حفظ شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: آموزش و پرورش ملزم به حفظ سلامت دانش‌آموزان است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، غلامرضا منتظری صبح امروز در حاشیه آغاز سال تحصیلی جدید در استان گلستان همزمان با سراسر کشور اظهارداشت: بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی هرچند سختی‌ها و ملاحظات خاص به خود را دارد اما شروع سال تحصیلی جدید و حضور دانش‌آموزان بر سر کلاس‌های درس یک ضرورت است.

وی گفت: شورای مدارس و آموزش و پرورش وظیفه دارند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در مدارس به صورت دقیق رصد کنند تا سلامت دانش آموزان حفظ شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دانش‌ آموزان سرمایه‌ها و آینده‌سازان کشور هستند و باید درباره تعلیم و تربیت آنان حساسیت ویژه‌ای وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که والدین نقشی مهم و اساسی در تربیت کودکان دارند مدارس نیز به مراتب وظیفه و نقشی سنگین در این زمینه عهده‌دار هستند.

منتظری گفت: باغبان برای اینکه یک بذر رشد و نمو کرده و در نهایت محصول دهد، رنج بسیاری به جان می‌خرد. در حوزه آموزش و پرورش نیز باید چنین نگاهی وجود داشته باشد تا بتوانیم دانش آموزانی سالم و توانمند تربیت کنیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: تلاش‌های آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در این شرایط بسیار ستودنی است اما باید دغدغه خانواده‌ها درباره سلامت فرزندانشان برطرف شود.

وی گفت: هنوز خانواده‌ها درباره برگزاری کلاس‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دچار سردرگمی هستند و آموزش و پرورش باید با توجیه و اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها، این نگرانی‌ها را برطرف کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار