استاندار گلستان با بیان این که صید ماهیان خاویاری در دریای خزر ممنوع است، گفت: یگان حفاظت شیلات باید با صیادان غیرمجاز برخورد کرده و از تردد قایق‌های با قدرت بالا جلوگیری خواهد شد.

برخورد با صیادان ماهیان خاویاری در گلستان شدت می‌گیرد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هادی حق شناس استاندار گلستان در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهارکرد: در استان بیش از ۲۶ هزار انبار کالا فعال است که کمتر از نیمی از انبار‌ها در سامانه جامع انبار‌ها ثبت شده است و اهتمام در ثبت انبار‌ها در سامانه ضروری است.

او افزود: باید تمامی کسانی که دارای انبار هستند شناسه ثبت شده داشته باشند و انبار خود را در سامانه جامع انبار‌ها ثبت کرده باشند در غیر این صورت با مکان مورد نظر به عنوان مکان تخلف برخورد خواهد شد.

حق شناس ادامه داد: نگهداری کالا بدون شناسه در مکانی به عنوان انبار تخلف محسوب می‌شود و در صورت کشف، احتکار تلقی شده و برابر مقررات با آن برخورد صورت خواهد گرفت.

استاندار گلستان اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند به ذی نفعانی که انبار‌ها و کالا‌هایی در انبار‌ها موجود دارند اطلاع دهند تا آن فضا‌ها را در سامانه جامع انبار‌ها ثبت کنند و آن را به اطلاع اداره کل صنعت معدن تجارت برسانند.

او با بیان اهمیت وجود ماهیان خاویاری در دریای خزر گفت: صید ماهیان خاویاری در دریای خزر ممنوع است و میزان ذخایر این ماهیان بیش از ۹۹.۸ درصد کاهش یافته و اگر چه گلستان ۱۱ درصد فضای دریایی، خزر را در اختیار دارد، اما ۴۰ درصد تولید خاویار توسط گلستان انجام می‌شود و لازم است یگان حفاظت شیلات و سازمان بنادر از تردد قایق‌های موتوری با قدرت بیش از ۲۰۰ اسب بخار جلوگیری کند و با صید‌های غیرمجاز برخورد کنند.

حق شناس با اشاره قاچاق کالا در عرصه محصولات کشاورزی خاطرنشان کرد: قارچ ترافل به عنوان محصولی که ارزش ریالی آن در خارج از کشور بیش از ۱۰۰ برابر داخل است برای سودجویان وسوسه انگیز است، اما برداشت این قارچ به درختان بلوط در جنگل‌های شرقی استان آسیب جدی وارد می‌کند و نیاز است مجازات‌هایی متناسب با نوع جرم تعیین و برخورد قاطعی با مجرمان صورت گیرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار