مدیرکل آموزش و پرورش:

مدیرکل آموزش و پرورش گفت: دفاع مقدس باعث شکوفایی انقلاب و کشورشد وشاید اگر این دفاع اتفاق نمی افتاد تداوم انقلاب ما در چهل و دومین سال خود امکان پذیر نبود.

دفاع مقدس باعث شکوفایی انقلاب شد/ادبیات «دفاع مقدس» در مدارس گسترش یابد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما؛ آیین نواختن زنگ « مهر ، مقاومت و ایثا» با حضور سید موسی حسینی ؛ جانشین سپاه نینوا ، احسان گوهری راد ؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان و دانش آموزان دبیرستان شاهد گرگان برگزار شد.

احسان گوهری راد اظهار کرد: چهل سال از جنگ ایران و عراق می گذرد اما همواره از آن به «دفاع مقدس» یاد می شود زیرا ما جنگ را شروع نکردیم و فقط به تجاوزگری دشمنان پاسخ دادیم.

وی افزود: دفاع مقدس باعث شکوفایی انقلاب و کشورشد و شاید اگر این دفاع اتفاق نمی افتاد تداوم انقلاب ما در چهل و دومین سال خود امکان پذیر نبود و بازخوانی این وقایع از وظایف اصلی ماست.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: این جنگ  فقط جنگ فیزیکی نبود بلکه موهبت هایی برای مملکت ما داشت که باعث شد این مرزو بوم به امنیت برسد، پیشرفت کند و استعداد های فروانی را شکوفا کرد.

وی بیان کرد: ما باید بعنوان بازماندگان این جنگ، برای نوجوانان دهه 70 و 80 و کسانی که آثار جنگ را ندیدند پیام آور فرهنگ ایثار و موهبت های آن باشیم .

گوهری راد به ادبیات دفاع مقدس هم اشاره کرد و گفت:  تلفیق این ادبیات با بازگشایی مدارس ما را ملزم به آشناسازی و آگاهی بخشی آن برای دانش آموزان می کند.

بهجت تربتی نژاد مدیر آموزش و پرورش گرگان هم  در این مراسم گفت: همه برنامه های ما درکنار آموزش های کتاب های درسی این است که  برنامه های ارزشی و فرهنگی را بعنوان برنامه های مکمل  و فراتر از درس  به دانش آموزان انتقال دهیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار