جانشین سپاه نینوای استان گلستان با بیان اینکه سپاه و بسیج برای خدمت به مردم از هیچ کاری فروگذار نمی‌کند، گفت: با کمک بسیج سازندگی سپاه استان ۶۰۰ کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی شده است.

جانشین سپاه استان گلستان: راه‌اندازی ۶۰۰ کارگاه تولید ماسک در استان/ برای مقابله با کرونا کنار مردم هستیم

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، سیدموسی حسینی صبح امروز در جلسه قرارگاه سلامت و پدافند زیستی سپاه استان اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا از همان روزهای نخست ظرفیت سپاه و بسیج را برای کنترل این بیماری و کمک به بخش بهداشت و درمان به کار گرفتیم.

وی گفت: برای خدمت به مردم از هیچ تلاش و کاری فروگذار نمی‌کنیم و در بحران کرونا نیروهای بسیجی را در چند بخش برای کمک به مردم سازماندهی کردیم.

جانشین سپاه نینوای استان افزود: ضدعفونی معابر اصلی و پرتردد شهرها و حتی روستاها، اماکن عمومی و بیمارستان‌ها و غیره با کمک نیروهای بسیجی و گروه‌های جهادی انجام شد.

وی ادامه داد: در زمانی که با کمبود ماسک مواجه بودیم 600 کارگاه تولید ماسک را با کمک بسیج سازندگی در استان راه‌اندازی کردیم که بخشی از آنها همچنان فعال هستند.

حسینی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه معنویت و سلامت در سپاه استان با محوریت دفتر نمایندگی ولی‌فقیه بیان داشت: استفاده از همه ظرفیت‌ها از جمله بسیج طلاب در دستور کار سپاه قرار داشت و این قرارگاه با ساماندهی طلاب داوطلب، غسل و کفن و دفن بیماران کرونایی را انجام داده است.

وی گفت: بخش دیگر اقدامات سپاه در بحران کرونا در پی دستور رهبر معظم انقلاب، تهیه بسته‌های معیشتی و کمک مومنانه است که تا کنون حدود 250 هزار بسته غذایی بین مردم آسیب دیده از کرونا و نیازمندان استان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ سلامت مردم همه دستگاه‌ها و نهادهای استان باید تمام قد پای کار باشند و لحظه‌ای غفلت خسارت جبران ناپذیری خواهد داشت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار