استاندار گلستان گفت: مرحله نخست صنعت نوغانداری ویژه مددجویان امداد در استان راه‌اندازی شده و همه مدیران باید کمک کنند این زنجیره تکمیل شود.

زنجیره نوغانداری در استان گلستان تکمیل می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از آق قلا، هادی حق شناس صبح امروز در بازدید رئیس کمیته امداد کشور از شهرک اقتصاد مقاومتی (زنجیره صنعت نوغانداری) استان گلستان اظهار داشت: 60 درصد از مددجویان کمیته امداد در روستاها ساکن هستند که باید برای آنها شغل متناسب ایجاد شود.

وی افزود: 90 درصد روستاهای استان مشکل برق و گاز ندارند، 76 درصد هم مشکل آب ندارند، اکنون مشکل روستاها اشتغال است و اگر اشتغال را فراهم کنیم جلوی مهاجرت به شهرها گرفته می‌شود.

استاندار گلستان با اشاره به اقدامات کمیته امداد در استان بیان داشت: در سفر قبلی رئیس کمیته امداد به استان ساخت 3 هزار واحد مسکونی کلنگ زنی شد و امروز هم موضوعات مربوط به اشتغال مددجویان در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: کمیته امداد گام نخست را برای اشتغال مددجویان محکم برداشته است و همه باید کمک کنیم تا مشکلات اشتغال این افراد زودتر برطرف شود.

حق شناس افزود: مرحله نخست طرح نوغانداری ویژه مددجویان امداد در 3 هکتار آغاز شده و امیدواریم به 50 هکتار افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: همه مدیران و دستگاه‌های اجرایی استان باید کمک کنند تا زنجیره تولید در صنعت نوغانداری از ایجاد توتستان‌ها تا ابریشم‌کشی و ریسندگی و تولید پوشاک و غیره در همین استان انجام شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار