کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت گرگان گفت: تاکنون هیچ موردی از کرونا و دیگر بیماری های منتقله از آب و غذا در مناطق زلزله زده شهرستان رامیان مشاهده نشده است.

شیوع بیماری های واگیر در مناطق زلزله زده رامیان گزارش نشده است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، فرهاد عجم صبح یکشنبه در خصوص پایش مستمر بیماری‌های واگیردر مناطق زلزله زده رامیان، اظهارکرد: خوشبختانه تا امروز موردی از بیماری کرونا و بیماری‌های واگیردار دیگر در روستاها زلزله زده رامیان مشاهده نشده است.

طبق گفته کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری‌ها مرکز بهداشت گرگان نمونه‌های آب و غذا از رامیان به آزمایشگاه گرگان ارسال شده و تاکنون موردی از این بیماری‌ها ثبت نشده است.

وی گفت: این امر به سبب رهنمودهای فرماندار شهرستان، کمک اهالی و مدیریت و تلاش کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان و همراهی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص نظارت بر نحوه ورود و خروج و همکاری بی وقفه سمن‌ها و دیگر ادارات ذی ربط خصوصاً شهرداری رامیان در زمینه انتقال زباله محقق شده است.

عجم گفت: رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی مداوم دست، پرهیز از تجمعات و زدن ماسک می‌تواند، سهم بزرگی در ادامه روند عاری بودن این روستاها از بیماری‌های فوق خصوصاً کرونا داشته باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار