مدیرکل هواشناسی گلستان از سفید پوش شدن ارتفاعات استان و مه آلودگی در این مناطق خبر داد.

برف ارتفاعات گلستان را سفیدپوش کرد/ ورود سامانه جدید بارشی از عصر دوشنبه
به گزارش گلستان ۲۴؛ نوربخش داداشی مدیرکل هواشناسی گلستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: با نفوذ سامانه‌ی ناپایدار شاهد بارش باران در اکثر نقاط استان و ریزش برف و مه آلودگی در ارتفاعات هستیم.

او افزود: سردترین شهر گلستان صبح امروز کلاله با حداقل دمای ۴ درجه بود و پیش بینی می‌شود گرمترین شهر استان گنبدکاووس با دمای ۱۲ درجه باشد.

مدیرکل هواشناسی گلستان در رابطه با روند فعالیت سامانه بارشی در استان گفت: از عصر امروز تا ظهر فردا (دوشنبه) موقتا شاهد کاهش ناپایداری هستیم، اما موج بارشی دیگری از بعدازظهر فردا به استان نفوذ خواهد کرد.

داداشی ادامه داد: موج جدید بارشی تا روز سه شنبه در استان فعال خواهد بود و از بعدازظهر سه شنبه تا بعدازظهر پنج شنبه جوی نسبتا پایدار در استان برقرار خواهد شد.

حسین دهقان سرپرست دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: با توجه به ماهیت بارش‌های فصلی و احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و افزایش نسبی سطح آب رودخانه‌ها، شرکت آب منطقه‌ای گلستان از هم استانی‌ها و عموم مردم تقاضا دارد در حاشیه رودخانه‌های دایمی و فصلی استان توقف نکنند و از نزدیک شدن به رودخانه ها، مسیل ها، مخازن سد‌ها و مناطق مستعد وقوع سیل، خودداری کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار