رئیس اداره منابع طبیعی و اّبخیزداری علی آباد از کشف ۱۲ اصله درخت سرخدار ممنوع القطع در این شهرستان خبر داد.

کشف ۱۲ اصله درخت سرخدار ممنوع القطع در علی آبادکتول
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،  محمد پرتوی ریس اداره منابع طبیعی شهرستان علی آباد کتول گفت: نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان در گشت زنی متوجه فعالیت فردی با هویت مشخص که از متخلفین با سابقه در حوزه منابع طبیعی است شدند، بنابراین موضوع در دستور کار بررسی قرار گرفت.

او افزود: ماموران در بررسی‌های خود متوجه یک محموله قاچاق از جنس چوب سرخدار در روستای خاک پیرزن از توابع شهرستان علی آباد کتول شدند و پس از شناسایی محل نگهداری این محموله چوب آلات قاچاق و هماهنگی با مراجع قضایی، نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی اقدام به بازرسی منطقه مورد نظر کرده که طی این بازرسی تعداد ۱۲ اصله درخت تیری از گونه ممنوع القطع ذخیره گاهی سرخداررا کشف و ضبط کردند.

او افزود: پس از کشف چوب الات قاچاق متهم دستگیر و به پس از تکمیل پرونده همراه با مستندات برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

کشف ۴ استر چوب آلات قاچاق در رامیان

یدالله رجبلو رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رامیان گفت: با هوشیاری نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان رامیان و آزادشهر در روستای قره قاچ این شهرستان ۴ استر چوب آلات قاچاق کشف و ضبط شد.

رجبلو افزود: نیرو‌های حفاظتی منابع طبیعی در حین گشت زنی به یک خودرو مشکوک شدند، اما خودروی حامل چوب الات جنگلی متواری و در حیاط منزل شخصی پنهان شد.
او گفت: ماموران حفاظت منابع طبیعی با حکم ورود از دادستان شهرستان و نیروی انتظامی وارد منزل فرد مشکوک شده، چوب الات جنگلی کشف، خودرو توقیف و برای اجرای مراحل قانونی به کلانتری شهرستان تحویل داده شد.

او گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری از مردم انتظار دارد به محض مشاهده هر گونه تخلف در این رابطه اطلاع

 

ارسال نظر

آخرین اخبار