تهران - ایرنا - سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا گفت: تاکنون مشخص نشده که بسته حمایت معیشتی کرونا در سال آینده واریز ‌شود.

وضعیت واریز بسته حمایت معیشتی کرونا در سال آینده معلوم نیست

به گزارش گلستان ۲۴؛ حسین میرزایی در پخش زنده اینستاگرام افزود: برخی مشمولان که واریزی بسته حمایت معیشتی آنها انجام نشده بود، به مورد اجرا درآمد.

 

وی پیرامون اصافه شدن مشمولان جدید گفت: چنانچه مقرر شود به تعداد مشمولان اضافه کنیم، نیازی به اعتراض نیست و امکان شناسایی افراد دارای اولویت وجود دارد.

سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا تاکید کرد: پایه و مبنای بررسی مشمولان درآمدهای ثبتی است.

میرزایی  درباره جزئیات واریز یارانه، وام یک میلیونی و یارانه معیشتی گفت: افرادی مشمول این طرح می شوند که درآمد ثابت نداشته و تحت پوشش بیمه نباشند.

وی افزود: مبنای وزارت تعاون این است که چنانچه یک نفر از افراد خانواده، یکی از شروط را نداشته باشد، کل خانواده از این طرح معیشتی محروم می‌شوند.

سخنگوی طرح معیشتی کرونا گفت: «در بررسی شاخص‌های بانکی افراد، میزان واریزی‌ها، گردش حساب چهار سال اخیر افراد (۹۸-۹۷-۹۶-۹۵) و تراکنش‌های خرید آنها در ۶ ماهه اول سال ۹۹ را مورد رصد قرار می‌دهیم تا بر ما محرز شود که فرد در طول حداقل چهار سال اخیر وضعیت مالی خوبی نداشته و وضعیت او، بهبود هم نیافته است».

وی توضیح داد:  افرادی که مشمول بیمه رانندگان، قالی‌بافان یا حتی خویش‌فرمایی هستند ، مشمول این طرح نمی‌شوند. ضمن اینکه بیمه‌پردازان خویش‌فرمایی به شرط آنکه همه شرایط را در کل افراد خانواده داشته باشند و مجموع درآمد آنها زیر حداقل حقوق قانون کار باشد، از این طرح بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایرنا، پیش از این  سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا گفته بود: طرح حمایت معیشتی کرونا که به ازای هر خانوار ۱۰۰ هزارتومان است به خانوارهای فاقد درآمد ثابت که تحت پوشش بیمه نیستند و از نظر درآمدی و شاخص‌های بانکی در وضعیت پایین‌تری نسبت به دیگران دارند، تعلق می‌گیرد.  

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با شیوع بیماری کرونا دولت حمایت‌های مختلفی از مشاغل و کسب و کارها انجام داد. یک مورد حمایت، وام یک میلیون تومانی بود که به تمامی یارانه بگیران در ابتدای امسال پرداخت شد، همچنین به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا نیز تسهیلات اعطا شد.

در آخرین مورد نیز پرداخت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی و یکصد هزار تومان به خانوار فاقد درآمد ثابت و بدون بیمه انجام شد.

منبع : ایرنا

 

ارسال نظر

آخرین اخبار