براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا ورود و خروج پلاک‌های غیربومی به سه استان شمالی کشور جمله گلستان ممنوع است.

ورود پلاک‌های غیربومی به استان گلستان ممنوع شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده که منع تردد به استان‌های شمالی کشور از جمله استان گلستان اعمال شده است. طبق گفته‌های این مقام مسئول، 3 شهر در استان گیلان و 15 شهر در مازندران در وضعیت نارنجی هستند و وضعیت گلستان نسبت به دو استان دیگر کمی بهتر است.

ستاد ملی مقابله با کرونا منع تردد را که تا چندی قبل در مناطق قرمز و نارنجی اعمال می‌شد را به مناطق زرد هم تعمیم داده است و به ویژه در مناطقی که جزو شهرهای مهمان‌پذیر و گردشگری هستند این طرح اعمال می‌شود.

براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا ورود و خروج پلاک‌های غیربومی علاوه بر گیلان و مازندران، از استان گلستان که در شرایط زرد کرونایی قرار دارد هم ممنوع است.

پیش از این استاندار گلستان هم اعلام کرده بود در ورودی‌های استان اقدامات سخت‌گیرانه تری برای کنترل سلامت مسافران اعمال خواهد شد و در صورتی که فردی مبتلا به کرونا باشد یا مدت قرنطینه 14 روزه را رعایت نکرده باشد از ورودش به استان جلوگیری می‌شود. حالا با تصمیم ستادملی کرونا ورود و خروج غیربومی‌ها از استان ممنوع شده است.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان در حال حاضر 392 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد حال 29 نفر آنان وخیم است.

تعداد شهرهای آبی استان در حال حاضر 5 شهر است و 9 شهر دیگر نیز در وضعیت زرد قرار دارند  با اینحال طبق اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی روند بیماری در شهرستان بندرگز رو به افزایش است و نگرانی از خیز جدید بیماری در این شهرستان وجود دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار