مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گلستان از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه 87 میلیارد ریالی برای مرمت خانه‌های تاریخی در بافت قدیمی گرگان خبر داد.

پرداخت تسهیلات 87 میلیارد ریالی برای مرمت خانه‌های تاریخی گرگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ حسن پهلووری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: یک اتفاق خوب و محوری در قالب تفاهم‌نامه با جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منعقد شد که ۸۷ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای مرمت خانه‌های تاریخی بافت قدیمی در حوزه میراث فرهنگی پرداخت کردیم.

وی با بیان اینکه سقف تسهیلات برای مرمت و تجهیز هر خانه تاریخی یک میلیارد تومان است، تصریح کرد: بازپرداخت تسهیلات هفت الی هشت سال با نرخ چهار درصد است تا سرمایه‌گذاران تشویق شوند و به حفظ بناهای تاریخی کمک کنند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گلستان با اشاره به اینکه ۱۵ خانه تاریخی در قالب تفاهم‌نامه تجهیز و مرمت می‌شوند، افزود: تا سقف یک میلیارد تومان برای هر خانه تسهیلات پرداخت می‌شود.

پهلووری با اشاره به اینکه ۲۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات چهار درصد به ۲۲۵ طرح در حوزه تفاهم با جهاد کشاورزی استان پرداخت شد، افزود: از این میزان تسهیلات بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان برای ۱۱۷ طرح در حوزه دام سنگین و سبک پرداخت شده است.

وی همچنین از پرداخت ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای ۶۲ طرح گلخانه‌های کوچک مقیاس روستایی در استان خبر داد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گلستان گفت: طی ۱۰ ماهه امسال برای یک‌هزار و ۳۴۰ طرح بالغ بر ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد پیش‌بینی می‌کنیم رقم پرداخت تسهیلات تا پایان سال ۱۳۹۹ به عدد ۶۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

پهلووری بیان کرد: در دولت تدبیر و امید از سال ۱۳۹۲ تاکنون ۱۹ هزار و ۸۵۳ فقره تسهیلات بالغ بر ۳۵۴ میلیارد تومان در حوزه اشتغال و ازدواج پرداخت شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار