مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از راه‌اندازی ۲۰ خانه تخصصی صنایع دستی در استان تا پایان امسال خبر داد.

۲۰ خانه صنایع دستی جدید در استان گلستان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ احمد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درگرگان اظهار داشت: هنرمندان بسیار خوب و تولیدات باکیفیت در حوزه صنایع دستی استان بی‌شمار بوده اما حلقه مفقوده عدم بازاریابی و فروش محصول است.

وی با بیان اینکه یکی از کارهای زیربنایی برای توسعه صنایع دستی در استان، ایجاد بازار فروش و حمایت از هنرمندان این رشته است، افزود: 6 بازارچه دائمی صنایع دستی در شهرهای مختلف استان در دست ساخت قرار دارد و هفتمین بازارچه نیز تا پایان امسال کلنگ‌زنی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان درباره ایجاد خانه‌ها و مراکز تخصصی صنایع دستی در استان افزود: خانه‌های صنایع دستی پایگاهی برای پشتیبانی از هنرمندان است که در زمینه تأمین مواد اولیه، تولید و بازاریابی و فروش محصولات می‌تواند نقش موثری داشته باشد.

وی بیان داشت: تا پایان سال گذشته 10 خانه و مرکز تخصصی صنایع دستی در استان ایجاد شده بود اما با همت همکاران در معاونت صنایع دستی و البته با استقبال هنرمندان تا آخر امسال 20 خانه صنایع دستی جدید در استان راه‌اندازی می‌شود.

تجری با اشاره به حمایت آستان قدس رضوی از هنرمندان صنایع دستی استان گفت: طی توافقاتی که با بنیاد کرامت رضوی داشتیم در مرحله نخست 10 میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 4 درصد در اختیار هنرمندان این رشته قرار گرفته است. ضمن اینکه قرار شده نمایشگاه ویژه‌ای از آثار هنرمندان صنایع دستی استن گلستان در آستان قدس رضوی برپا شود.

به گفته وی، حمایت آستان قدس رضوی از هنرمندان صنایع دستی ادامه‌دار خواهد بود و در مرحله دوم تسهیلات حمایتی بیشتری در اختیار فعالان این رشته قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه همه گیری کرونا آسیب جدی به همه بخش‌ها از جمله صنایع دستی وارد کرده است، اظهار داشت: تا کنون حدود 47 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی نیز به هنرمندان صنایع دستی استان پرداخت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ادامه داد: با توجه به اینکه شیوع کرونا سبب تعطیلی نمایشگاه‌ها، بازارچه‌های موقت و جشنواره‌های مختلف شده است، به دنبال تقویت و راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی هستیم و یک دوره آموزشی تولید محتوا و نحوه فروش در فضای مجازی را برای هنرمندان برگزار کردیم.

وی بیان داشت: اکنون حدود 100 نفر از هنرمندان استان در فضای مجازی در حال تولید محتوا و فروش محصولات خود هستند و بازار خوبی در داخل و حتی خارج از کشور برای فروش محصولات آنان ایجاد شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار