استاندار گلستان:

استاندار گلستان با بیان اینکه هر هکتار بیابان‌زدایی ۴۰ میلیون ریال هزینه دارد گفت: ما در استان گلستان ۳۰۰ هزار هکتار بیابان وجود دارد.

هر هکتار بیابان‌زدایی ۴۰ میلیون ریال هزینه دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گلستان؛ گرگان- هادی حق‌شناس مراسم افتتاحیه پروژه بوته کاری و مقابله با بیابان زایی منطقه داشلی برون در شهرستان گنبدکاووس، با اشاره به فواید درخت خاطرنشان کرد: تثبیت خاک، تامین اکسیژن، جلوگیری از آلودگی صوتی در شهرها، منافع اقتصادی چوب از مزایای کاشت درخت می باشد.

 وی افزود: تاکید اولیای دین و بزرگان به درختکاری بی حکمت نیست و دانشمندان معتقدند که با درختکاری اصلاح لایه اوزون نیز مقدور خواهد بود.

استاندار گلستان با بیان اینکه هر هکتار بیابان‌زدایی ۴۰ میلیون ریال هزینه دارد، اظهار کرد: ما در استان گلستان ۳۰۰ هزار هکتار بیابان وجود دارد که هزینه بیابان‌زدایی آن ۱۲ هزار میلیارد ریال معادل ۶۰ میلیون دلار خواهد بود.

حق شناس با اشاره به کمبود اعتبارات در راستای بیابان زدایی استان تصریح کرد: با اعتبارات موجود، امکان بیابان‌زدایی کامل در استان وجود ندارد اما نقطه شروع خوبی است و همه باید کمک کنیم تا این کار با سرعت بیشتری انجام شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار