مدیرعامل هلال احمر گلستان خبرداد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: طی ماه های بهمن و اسفند بیش از هزار و ۸۰۰ نفر از مردم گلستان در روستاهای کم برخوردار از خدمات کاروان های سلامت بهره مند شدند.

بهره مندی ۱۸۰۰ گلستانی از خدمات کاروان سلامت

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، فرهاد میقانی ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: طی ماه های بهمن و اسفند بیش از هزار و ۸۰۰ نفر از مردم گلستان در روستاهای کم برخوردار از خدمات بهداشتی، درمانی، معیشتی هلال احمر در قالب کاروان های سلامت برخوردار شدند.

وی توضیح داد: در راستای عملیاتی کردن اهداف جمعیت هلال احمر در تأمین سلامت انسان ها و تسکین آلام بشری، کاروان های سلامت جمعیت هلال احمر استان در بهمن و اسفند ۹۹ با اعزام به روستاهای کم برخوردار خدمات رایگان بهداشتی، درمانی و معیشتی به مردم ارائه داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان افزود: هلال احمر گلستان با اعزام ۷۸ پزشک و پیراپزشک داوطلب شامل پزشک عمومی و متخصص در رشته های زنان و زایمان، قلب و عروق، داخلی، پوست، اطفال، مغز و اعصاب، چشم پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، و پیراپزشک شامل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، پرستار و ماما به هزار و ۸۸۰ نفر از مردم در هشت روستای استان در شهرستان های مراوه تپه، گرگان، علی آباد کتول، گنبدکاووس، کلاله، بندرترکمن، بندرگز و کردکوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کرد.

میقانی خاطر نشان کرد: در کاروان های سلامت هلال احمر با استفاده از ظرفیت خیران داروهای عمومی و تخصصی به ارزش ۴۸۶ میلیون ریال به بیماران مراجعه کننده تحویل داد شد.

وی افزود: در بخش حمایتی ۶۰ بسته غذایی اهدایی خیرین و سه هزار ماسک اهدایی مجمع خیرین استان میان خانواده های کم برخوردار توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان تصریح کرد: در بخش خدمات پرستاری از بیماران قلبی اکوکاردیوگرافی(EKO) و الکترکاردیوگرافی(ECG)به عمل آمد و با همکاری کارشناسان مامایی به زنان روستا بهداشت زنان، سلامت زنان و باروری آموزش داده شد.

میقانی بیان کرد: همچنین مربیان آموزشی هلال احمر هم با کمک اعضای خانه های هلال با مراجعه به درب خانه ها، پناهگیری ایمن و خروج اضطراری و رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری از کرونا در قالب طرح ناظران سلامت به مردم آموزش دادند.

گفتنی است همزمان با ارائه خدمات کاروان سلامت در دو روستا خانه هلال افتتاح و راه اندازی شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار