مدیر کل شیلات استان گلستان گفت: در راستای اجرای تفاهم نامه سه جانبه سازمان شیلات ایران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری گلستان، که در خصوص رشد و توسعه تولید در بخش شیلات و صنعت آبزی پروری استان منعقد شد، کمیته ای متشکل از کارشناسان به منظور پیگیری و اجرای مصوبات این تفاهم نامه تشکیل می شود.

 تشکیل کمیته اجرایی تفاهم نامه سه جانبه شیلات، وزارت تعاون و استانداری گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، مهندس سید جواد قدس علوی در جلسه بررسی مفاد و چگونگی اجرایی شدن این تفاهم نامه سه جانبه تصریح کرد: به منظورشفاف سازی موضوعات این تفاهم نامه از جمله میزان و نوع تسهیلات، شرایط جذب و شرایط متقاضیان اخذ این تسهیلات، نشست هایی برگزار می شود و به زودی با تدوین دستورالعمل اجرایی روند اجرای این تفاهم نامه کلید می خورد.

 

وی افزود: طبق نظر دکتر حق شناس استاندار گلستان و سیاست های شیلات، اولویت انتخاب سرمایه گذاران، متقاضیان بومی هستند و چنانچه هر یک از تعاونی ها یا اشخاص بومی توانایی و شرایط این سرمایه گذاری را داشته باشند به یقین، اولویت با این افراد است.

 

وی با توجه به مصوب شدن 10000 میلیارد ریال در قالب تسهیلات تلفیقی (وام روستایی و منابع در اختیار بانک)در خصوص پیگیری مصوبات این جلسه خاطر نشان کرد: براساس مصوبات این جلسه مقرر گردید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، شرایط و جزئیات تسهیلات 4000 میلیارد ریالی، نحوه تخصیص منابع و تامین اعتبار تسهیلاتی، روش تامین (جزئیات و فرایندها) را از وزارت متبوع خود پیگیری نماید.

 

مهندس قدس علوی گفت: شرایط تامین و تخصیص اعتبار تسهیلاتی 6000 میلیارد ریالی نیز به منظور اجرایی شدن، از سوی شیلات استان و استانداری گلستان در حال بررسی است که امیدواریم به زودی فرایند جذب این تسهیلات و اعطا به سرمایه گذاران متقاضی آغاز گردد.

 

وی نقش زنجیره تولید را در این تفاهم نامه پررنگ دانست و اذعان داشت: در این تفاهم نامه یک نگاه کلی به صنعت میگو و خاویاری وجود دارد که با اجرایی شدن آن کل مجموعه زنجیره تولید مورد حمایت قرار می گیرد.

 

مدیر کل شیلات گلستان در پایان با اشاره به اهمیت بعد زمانی اجرای تفاهم نامه سه جانبه شیلات، وزارت تعاون و استانداری گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا هر چه سریعتر و در کمترین زمان این تفاهم نامه وارد فاز اجرایی گردد.

 

گفتنی است جلسه بررسی مفاد و چگونگی اجرایی شدن تفاهم نامه سه جانبه سازمان شیلات، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استانداری گلستان با حضور مدیر کل و کارشناسان شیلات استان، مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیر کل شرکت شهرک های کشاورزی استان، مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان برگرار شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار