روزنامه البیان امارات از تصمیم‌گیری کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص تجدیدنظر پیرامون تعداد نمایندگان کشورها در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

 سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا چقدر شد؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از صدآنلاین، به نوشته روزنامه البیان امارات، براساس پیشنهادی که به کمیته اجرایی AFC ارائه شده براساس نتایج رقابت‌ها در فصل جاری همچنین عملکرد و پیشرفت لیگ‌های فوتبال در برخی کشورهای آسیایی پیرامون سهمیه  کشورها در نسخه ۲۰۲۳ تجدیدنظر صورت می‌گیرد.

البیان در این خصوص نوشت: براساس رده‌بندی جدید کشورهای آسیایی و در نسخه ۲۰۲۳ سهمیه امارات به یک نماینده قطعی در مرحله گروهی و دو نماینده در پلی آف کاهش پیدا می‌کند در حالی که عربستان، قطر، ژاپن، ایران و چین با سهمیه ۳ +۱ در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت. یکی از دلایل کاهش سهمیه ناکامی نمایندگان فوتبال امارات در لیگ قهرمانان آسیا همچنین نداشتن نفوذ ساختاری و اداری در AFC است.

عبدالله حسن کارشناس و تحلیل‌گر اماراتی در این خصوص می‌گوید: لیگ‌های متعددی در فوتبال آسیا هستند که خودشان را در سطح قاره به اثبات رسانده و پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند. همین موضوع موجب بازنگری AFC در مورد سهمیه کشورها شده و مسئولان سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال امارات باید به فکر راه‌حلی برای این مسئله باشند که چرا نمایندگان ما تا این حد در مسابقات آسیایی ضعیف ظاهر می‌شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار