مدیر کل شیلات گلستان ضمن تاکید بر تسریع و راه اندازی طرح های پرورش ماهی در دریا گفت: تمام متولیان و دستگاه های مرتبط باید در جهت رفع موانع تولید و تسریع در روند امورات سرمایه گذاران بخش پرورش ماهی در دریا همت نمایند.

 تاکید بر تسریع در روند راه اندازی پروژه های طرح پرورش ماهی در دریا

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، مهندس سید جواد قدس علوی در جلسه ای با موضوع الزامات، نحوه صدور و تمدید مجوزهای پروژه های طرح پرورش ماهی در دریا که با حضور نمایندگان دامپزشکی و نظام مهندسی استان برگزار شد، خاطر نشان کرد: پیگیری صدور و تمدید پروانه های بهره برداری پرورش دهندگان از مهم ترین اولویت های شیلات استان می باشد که بر این اساس تاکنون طی جلسات مختلف با دستگاه های متولی و مربوطه مجوز پرورش برای 10 متقاضی اخذ شده است. 

وی افزود: همچنین متقاضیانی که تاکنون فعالیتی در این زمینه نداشته و تنها به اخذ پروانه اقدام نموده اند به زودی با تشکیل کمیسیونی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، پروانه بهره برداری آنها ابطال خواهد شد.
مدیر کل شیلات گلستان احداث سایت پشتیبان و اسکله شناور را یکی از مهمترین نیازهای طرح پرورش ماهی در دریا عنوان کرد و یادآور شد: پیگیری های لازم از سوی  شیلات نسبت به شروع عملیات اجرایی احداث سایت پشتیبان و اسکله شناور در مناطق مورد مطالعه در حال انجام است که انتظار می رود به زودی فعالیت احداث این دو پروژه نیز آغاز گردد.
با بیان اینکه در افق 1404 تولید 700 تن ماهی در پهنه آبی دریای خزر با استفاده از طرح پرورش ماهی در دریا، پیش بینی شده است خاطرنشان کرد: این طرح در دو دهه اخیر به عنوان یکی از ظرفیت های بکر توسعه آبزی پروری در کشور مطرح شده است که گلستان به عنوان مبتکر و مبدع این طرح توانست تولید خود را از 58 تن در سال 92 به 150 تن در سال 99 ارتقا دهد.
مهندس قدس علوی در پایان گفت: در حال حاضر 58 قفس و پن با ظرفیت تولید 200 تن و اشتغال زایی 60 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در سواحل استان جانمایی و مشغول فعالیت هستند. 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار