فدراسیون هندبال شرایط شرکت تیم ها در فصل جدید لیگ برتر هندبال را اعلام کرد.

 شرایط شرکت تیم ها در فصل جدید لیگ برتر اعلام شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا، فدراسیون هندبال در اطلاعیه ای به مدیران عامل باشگاه های فرهنگی – ورزشی نیروی زمینی شهید شاملی کازرون، صنعت مس کرمان، فولاد مبارکه سپاهان، ذوب آهن اصفهان، فرازبام خائیز دهدشت، پرسپولیس بهبهان، پاس ناجا قم، کیمیا کاشت کردستان، نفت و گاز گچساران، رعد پدافند ملارد، فولاد مبارکه سپاهان نوین و زغال سنگ طبس شرایط و ضوابط برگزاری مسابقات لیگ برتر هندبال آقایان در فصل 1400-1401 را اعلام کرد.

این شرایط به شرح ذیل است:

1- مسابقات با شرکت ۱۲ تیم برگزار خواهد شد.

2- داشتن مجوز کمیسیون ماده ۵ جهت شرکت در مسابقات الزامی است.

3-زمان شروع مسابقات نیمه دوم شهریورماه سال جاری است.

4-پایان مسابقات خردادماه سال ۱۴۰۱ است.

5-در صورت مساعد بودن شرایط و گرفتن مجوز از ستاد کرونا مسابقات به صورت رفت و برگشت در غیر این صورت بصورت متمرکز برگزار خواهد شد.

6- هر تیم می‌تواند از ۲۶ بازیکن استفاده نماید (۱۴ بازیکن بزرگسال یا آزاد، ۶ بازیکن امید و6 بازیکن جوان و نوجوان که می بایست ۵۰ % از بازیکنان جوان و نوجوان در ابتدای فصل معرفی شوند)

7- نحوه برگزاری مسابقات در زمان قرعه کشی مشخص خواهد شد.

8- مبلغ ورودیه مسابقات-/000/000/950 ریال معادل نود و پنج میلیون تومان می باشد که می بایست تا تاریخ 15/4/1400 به شماره شبای IR910700001000223885404002 نزد بانک رسالت به نام فدراسیون هندبال واریز و در غیر این صورت به منزله انصراف تیم از شرکت در مسابقات بوده و در قرعه کشی شرکت داده نمی شود.

9- تیم های شرکت کننده در مسابقات مجازند از محل سهمیه بزرگسال خود در فصل جاری حداکثر از دو بازیکن خارجی استفاده نماید.

10-اگر تیمی به هر دلیلی از شرکت در مسابقات قبل از شروع لیگ انصراف نماید یا از طرف فدراسیون هندبال کنار گذاشته شود برابر آئین نامه مسابقات فدراسیون هندبال با هدف گسترش و توسعه هندبال، می‌تواند تیم دیگری را جایگزین آن نماید.

11-در صورتی که مدت قرارداد بازیکن بیش از یک سال باشد و تا تاریخ 13/3/1400، 80% از کل مبلغ قرارداد فصل گذشته مسابقات را دریافت نکرده با ارائه مستندات و تأیید فدراسیون هندبال بازیکن آزاد محسوب خواهد شد.

12- باشگاه موظف است 5% سهم فدراسیون را از قرارداد فصل مسابقاتی سال گذشته بازیکنان و کادر فنی تیم تا تاریخ 13/3/1400 به حساب فدراسیون واریز نمایند .در غیر این صورت در مراسم قرعه کشی شرکت داده نمی شود.

13- ارائه ضمانتنامه بانکی یا چک بانکی به مبلغ -/000/000/000/5 ریال در وجه فدراسیون ‌هندبال از طرف باشگاه برای شرکت در مسابقات الزامی می باشد (چک هیئت هندبال مورد قبول نمی باشد)

14-اگر باشگاهی تا قبل از پایان آخرین مسابقه نیم‌فصل ۵۱ % از کل قرارداد آن فصل را به بازیکن یا کادر فنی پرداخت ننماید با ارائه مستندات و تأیید فدراسیون هندبال بازیکنان و کادرفنی آزاد محسوب خواهد شد.

15- به ازای شرکت تیم جوانان در مسابقات باشگاه‌های کشور و نوجوانان در مسابقات هندبال آکادمی کشور هر کدام یک امتیاز (تا سقف ۲ امتیاز) به مجموع امتیازات تیم در مسابقات لیگ برتر اضافه خواهد شد.

16- اخذ مجوز برای تشکیل آکادمی هندبال بر اساس آئین‌نامه فدراسیون برای باشگاه های شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر الزامی می باشد.

17-اجرای پروتکل های بهداشتی برابر مقررات و بخشنامه های ارسالی الزامی می باشد.

18- چنانچه بازیکنان تیمی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ (کرونا) باشند و تعداد بازیکنان سالم آن تیم از ۹ نفر کمتر باشد برای آن مسابقه باخت 10 بر صفر منظور می‌گردد و در صورت تکرار تیم از جدول مسابقات حذف خواهد شد .

19- ثبت نام و پذیرش بازیکنان از طریق سامانه اطلاعات جامع هندبال که در سایت فدراسیون موجود می باشد انجام می پذیرد که می بایست باشگاه ها مدارک و مشخصات بازیکنان را در آن ثبت کنند و پس از تحویل قراردادها و کارت یا گواهی پایان خدمت بازیکنان و کادر فنی به فدراسیون، کارت شرکت در مسابقات را دریافت می نمایند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار