سعید با بیان اینکه عملکرد ضعیف دولت روحانی، بزرگترین مانع مشارکت در انخابات است، گفت: دولتی ها می گیوند نمی گذارند رئیس جمهور کار کند، اگر شما نمی گذاشتند شما کار کنید چرا برای ریاست جمهوری اتوبوسی صف کشیدید؟

فرافکنی ممنوع / عملکرد ضعیف دولت، بزرگترین مانع مشارکت

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما؛ مهدی سعیدی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار این پیاگاه خبری درباره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد:علیرغم اینکه ضد انقلاب می گوید، کشور به بن بست رسیده و راه برون رفتی ندارد اما در زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری دیدیم که حدود چهل نفر با دیدگاه و سلایق و برنامه های مختلف طراز جمهور اسلامی  داشتیم  شورای نگهبان صلاحیت های آنها را بررسی کرد.

وی با بیان اینکه اینروزها شاید زیاد شنیده باشید این دولت کاره ای نیست، تدارک چی است و اختیارات ندارد، افزود: اینگونه مسائل را سالیان سال است می شنویم که نمی گذارند رئیس جمهور کار کند ولی باید عاقلانه فکر کنیم اگر شما نمی گذاشتند شما کار کنید چرا برای ریاست جمهوری اتوبوسی صف کشیدید؟ آیا برای تدارک چی صف می کشند؟ این صف ثبت نام نشان داد که  دولت بسیار هم اختیار دارد.

دولت را تدارکات چی می دانند اما برای ریاست جمهوری اتوبوسی صف کشیدند

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: دولت ها باید مسئولیت  کارهای خود را بپذیرند و پاسخگو باشند و با نمی گذاشتن ها نمی توان سر ملت را کلاه گذاشت؛ دولتی ها فرافکنی می کنند، دولت روحانی باید پاسخگویی باشد .جالب است که می گویند نمیگذا اشتند کاری کنیم آن وقت معاون اول رئیس جمهورش برای انتخابات ریاست جمهوری داوطلب می شود. بله ساختار قدرت  در جمهور یاسلامی ددرست تعریف شده است.

وی درباره سبک رای دادن مردم درجمهوری اسلامی ایران بیان کرد: مردم ما سبک سیاق خاصی برای رای دادند . انها فرصت 4 یا 8 ساله به دولت می دهند  تو برنامه ها را به جلو ببرند و اگر خواسته های آنها فراهم نشود بعد از 8 سال زمان تغییر فرا می رسد و جامعه ایرانی به دنبال ایده نو می رود.

سعیدی اذعان کرد: مردم هشت سال به روحانی فرصت دادند اما  اکنون فصل تغییر و است مردم به دنبال فکر جدیدهستند  تا مشکلات کشور را مرتفع کند .

دولت روحانی ضعیف ترین دولت بعد از انقلاب

وی اضافه کرد: دولت مستقر ضعیف ترین دولت بعد از انقلاب است کسانی که هم که ز از جبهه همسو آن کاندیدا شده اند  می خواهند دولت سوم روحانی  را تشکیل دهند که به نظر می رسد مورد اقبال واقع نشوند لذا اکنون به فکر عبور از روحانی افتاده اند اما در واقع برنامه همان است.

به گفته سعیدی؛ اکنون بزرگترین مانع عملکرد سویی است که دولت روحانی داشته و محصولش کاهش مشارکت است و بقیه چیزها  فرعی است

وی با بیان اینکه مخالفان روحانی مخالف مذاکره و گفتگو نبوده و نیستند اما آن را  در اولویت دوم و  سوم می دانند و راه حل مشکلات کشور را در درون نظام و تکیه به توان داخلی بیان می کنند چیزی که دولت مستقر به آن اعتقاد ندارد و همه چیز را در مذاکره با غربی ها می داند.

از مذاکره برای مردم چیزی به دست نیامده

سعیدی ادامه داد: حالا مذاکره کنندگان ما هم خود را با مهارت در دیپلماسی می دانند به جای ما مذاکره از جایگاه عزت به مذاکره انفعالی میپردازند که تاکنون چیزی به دست نیاوردند .

وی با بیان اینکه اکنون فصل، فصل تغییر است وهرکس پرچم تغییر را بالا ببرد موفق خواهد بود، اذعان کرد:  البته باید تدبیر داشت وبا ارائه برنامه  این تغییر به شکل جذاب برای مردم نهادینه و اعتماد سازی کرد که توسعه به زندگی مردم برخواهد کرد.

کارشناس مسائل سیاسی در خاتمه گفت:  تفکرانقلابی با کسی عهد و پیمان ندارد و هرکس که برای خدمت بیاید و رئیس جمهر شود از روز بعد از 28 خرداد در جهت پیشرفت انقلاب اسلامی با او همکاری خواهند کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار