رئیس پلیس فتا گلستان:

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: انتشار محتوا و تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید منطبق بر قوانین انتخاباتی باشد.

طرفداران نامزدها در انتشار محتوای انتخاباتی دقت داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری گلستان24، سرهنگ ابراهیم پرسا اظهارکرد: انتشار محتوا و تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید منطبق بر قوانین انتخاباتی باشد.

رئیس پلیس فتا استان گلستان افزود: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، نامزدها و حامیان آنها از پتانسیل فضای مجازی استفاده می‌کنند. بنابراین می‌طلبد کاربران در این فضا اخلاق مداری را به عنوان یک اصل در اولویت فعالیت‌های کاری خود قرارداده و از انتشار مطالب کذب و خلاف واقع خودداری کنند.

وی بیان کرد: انتشار محتوا و تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید منطبق بر قوانین انتخاباتی باشد و طرفداران و حامیان کاندیداها هم باید اخبار جعلی، کذب و تخریبی را منتشر نکنند و فقط به معرفی فرد مورد نظر خود و سوابق و توانمندی وی، برابر چارچوب‌های قانونی، بپردازند.

پرسا ادامه داد: افرادی که اقدام به پخش مطالب کذب و دروغین در سطح جامعه و فضای مجازی می کنند، باید آگاه باشند که قانون‌گذار این حق را برای مراجع ذی‌صلاح محفوظ می‌داند، که طبق قانون جرایم رایانه‌ای با آن‌ها برخورد کرده و آنها را به مجازات کیفرشان برسانند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار