معاون ارشاد اسلامی گلستان:

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: ۱۲ کتاب‌فروشی در شهرستان‌های گرگان و گنبدکاووس گلستان در طرح زمستانه کتاب امسال حضوری فعال خواهند داشت.

۱۲ کتابفروشی گلستان در طرح بهارانه کتاب مشارکت دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلستان24، احمد گلچین اظهارکرد: ۱۲ کتاب‌فروشی در شهرستان‌های گرگان، گنبدکاووس استان گلستان در طرح زمستانه کتاب امسال حضوری فعال خواهند داشت.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: سقف خرید برای هر خریدار در طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ مبلغ ۲۰۰ هزار تومان است و خریداران می‌توانند از ۲۰ درصد یارانه خرید کتاب در این طرح بهره‌مند شوند.

وی درباره کتاب‌فروشی‌های طرح، اظهار کرد: خانه کتاب، سرزمین کتاب، شهر کتاب، پاتوق کتاب، جنگل، دانشجو، سرو، بانک کتاب جلالی شعبه یک و سه، اسامی کتاب‌فروشی‌های شرکت‌کننده در شهرستان گرگان هستند.

گلچین افزود: همچنین کتاب‌فروشی‌های شهر کتاب، حافظ شعبه سه و سلام در گنبدکاووس در این دوره از طرح حضوری فعال دارند.

وی بیان کرد: کتاب‌های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان مشمول طرح شده اما کتاب‌های آموزشی، کمک‌آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتاب‌هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت‌نشده‌اند، مشمول طرح نمی‌شوند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با تأکید بر اینکه ارائه تخفیف در این طرح تنها شامل کتاب‌های چاپی است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه‌شده در کتاب‌فروشی را شامل نمی‌شود، گفت: کتاب‌فروشی‌های مشارکت‌کننده در طرح تا زمان به اتمام رسیدن یارانه اختصاصی ملزم به ارائه تخفیف به مشتریان هستند.

گلچین همچنین با تأکید بر اینکه رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت در ایام کرونا برای همه کتاب‌فروشی‌ها ضروری است، گفت: مدیریت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در زمان طرح بر عهده واحدهای صنفی است و با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا خریدهای غیرحضوری با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل مربوطه امکان‌پذیر است.

یادآوری می شود طرح بهارانه کتاب ۱۴۰۰ به مدت یک هفته از تاریخ ۱۷ تا ۲۴ خرداد ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار