رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش گلستان:

حسینی گفت: طرح قرآنی ۱۴۵۵ با شعار «قرآن، امید و زندگی» از (۵ تیر) با مشارکت فعال آموزش و پرورش استان گلستان آغاز شد.

به گزارش گلستان ۲۴؛ سیدرضا حسینی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: این طرح با محور خانواده و با موضوع قرآن، امید و زندگی به مناسبت ۱۴۵۵ سال نزول قرآن کریم با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی از جمله آموزش و پرورش به مدت 70 روز از (۵ تیر) آغاز شده و تا (۱۲ شهریور) ادامه دارد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش گلستان افزود: در اجرای این طرح؛ کمیته اجرایی، علمی و روابط عمومی در فضای مجازی زیر نظر ستاد استانی تشکیل شده که به مدت 10 هفته با موضوع واحد برای هر هفته، برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه هر روز آیات در رشته های روخوانی، روانخوانی، مفاهیم و حفظ موضوعی متناسب با شعار هفته ارسال می‌شود، گفت: هفته اول؛ بشارت و آینده روشن، هفته دوم؛ مغفرت و گشایش، هفته سوم؛ مهربانی و احسان، هفته چهارم؛ شکر، هفته پنجم؛ (در دهه امامت و ولایت) ولایت‌پذیری، هفته ششم؛ خانواده، هفته هفتم؛ زیست مجازی و حقیقی، هفته هشتم؛ تواصی به حق، هفته نهم؛ حق‌الناس، هفته دهم؛ فکر و علم است.

حسینی با اشاره به تولید محتوای برنامه ها، افزود: محتوا به صورت کشوری از سوی حجت الاسلام قرائتی برنامه ریزی شده و طراحی سوالات روزانه به شبکه های استانی ارسال می شوند و کمیته علمی هم با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر قرآن نسخه شفابخش برای تمام افراد جامعه در دستور کار قرار گرفته و کمیته روابط عمومی هم نرم افزار خاصی را برای اجرای این طرح طراحی کرده است.

رئیس اداره قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش گلستان اظهارداشت: طراحی مسابقه پیامکی در راستای حفظ و مفاهیم قرآن از برنامه‌های طرح ۱۴۵۵ آیات و مفاهیم کلیدی هرآیه به اشتراک گذاشته شده است که از طریق صدا و سیما به صورت پیامک ارسال میشود و روزانه به افراد جایزه داده می شود.

حسینی گفت: دانش آموزان گلستانی در راستای اجرای این طرح هم اکنون در مسابقات قرآنی کشور در ۱۰ رشته قرآنی شرکت می‌کنند که در پایان اجرای این طرح  توسط آموزش وپرورش از نفرات برگزیده کشوری تجلیل و تقدیر می شوند.

وی افزود: در اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان و تقویت اجرای طرح قرآنی 1455 جشنواره های قرآنی(قرآن بخوان گواهینامه بگیر) را با محوریت روخوانی و روانخوانی ویژه دانش آموزان استان گلستان در نظر گرفته شده که در پایان به برگزیده‌ها و نفرات برتر گواهینامه، لوح تقدیر و هدیه تقدیم می‌شود.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش گلستان گفت: دانش آموزان برگزیده و دارای مقام های بین المللی و کشوری قرآنی؛ خانواده های قرآنی؛ مراکز فعال و موثر قرآنی به منظور الگودهی و استفاده از تجارب مفید و موثر آنان و نیز ارائه برنامه‌ها و فعالیت‌های مطلوب در برنامه های صدا و سیمای گلستان معرفی می‌شوند و در پایان برنامه از آنها تجلیل و تقدیر می شود.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار