بنیاد مسکن گلستان و بانک قرض الحسنه مهر ایران در گلستان در راستای تحقق گام دوم انقلاب، برای ارائه وام قرض الحسنه ساخت و تکمیل مسکن روستاییان، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

گام بلند بانک مهر ایران برای خانه دار شدن محرومان در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان و مدیریت شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان گلستان در راستای گسترش مراودات بانکی و حمایت از طرح مسکن جوانان با حضور عیسی امامی، عضو هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران، سید مصطفی صالحی مدیر شعب بانک در استان گلستان و سید محمد حسینی مدیر کل بنیاد مسکن گلستان به امضا رسید.

عضو هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران در این آئین اظهار کرد: بانک مهر ایران با تنوع محصولات دامنه خدمات را در جوامع گروهی افرایش داده است.

عیسی امامی افزود: امروزه مردم به واسطه بانک مهر ایران متقاضی اخذ خدمت از دستگاه‌های اجرایی هستند.

وی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان به واسطه همکاری با بانک مهر ایران دیگر منتظر ابلاغ و تخصیص بودجه نیستند و در جلسه با اتاق بازرگانی استان اذعان کردم بانک مهر پتانسیل این را دارد که با رویکرد قرض الحسنه منجی اقتصاد کشور شود.

امامی با بیان اینکه منابع بانک‌ها باید به صورت متمرکز در کف خدمت به مردم برای اقتصاد خرد و مولد قرار بگیرد، گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با توسعه فعالیت‌های خود در کنار نهادهای حمایتی همانند کمیته امداد، بنیاد برکت و آستان قدس برای توسعه اشتغال پایدار و مولد در سطوح خرد و امروز در کنار بنیاد مسکن برای توسعه خدمات عمران روستایی و ساخت مسکن برای جوانان از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در قالب طرح کالا کارت، و با رویکردهای اینچنین قطعاً در پنج سال آینده جزو پنج بانک برتر کشور خواهد شد.

عضو هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران اضافه کرد: پیشبرد رضایت مردم و توسعه خدمات بانک در ارائه منابع ارزان قیمت به مردم بستر مهمی در نقش چشمگیر بانک مهر ایران در جامعه است.

وی عنوان کرد: ضمن تشکر از مدیران و کارشناسان بنیاد مسکن که همواره با ارائه خدمات بنیادی به مردم و اقشار ضعیف جامعه در بحث مسکن رضایت عمومی را در جامعه ایجاد کرده‌اند، نتیجتاً تفاهم ایجاد شده نقطه عطف تعمیم و گسترش این خدمت به تمام کشور خواهد شد.

امامی افزود: تاکنون در بانک قرض الحسنه مهر ایران بیش از ۴۶ هزار میلیارد ریال برای توسعه عمران روستایی و خدمات به محرومین از طریق معرفی بنیاد برکت و کمیته امداد تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است و امیدواریم تفاهم ساخت مسکن روستایی با بنیاد مسکن هم شروع فاز جدید حمایت از محرومان و توسعه اقتصادی و پیشبرد مسئولیت اجتماعی در گام دوم انقلاب توسط این بانک و بنیاد مسکن باشد.

تفاهمی در راستای خدمت به مردم

در ادامه مدیر شعب بانک مهر ایران در استان گلستان هم با ابراز خرسندی از اهتمام صورت پذیرفته از سوی مدیران و کارشناسان بنیاد مسکن برای تحقق تفاهم بزرگ حمایت از محرومین گفت: این تسهیلات از محل طرح کالا کارت بانک مهر ایران با کارمزد چهار درصد و تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال به هر فرد متقاضی پرداخت می‌شود.

سید مصطفی صالحی توضیح داد: کارکنان و کارشناسان بانک مهر ایران در استان گلستان در تلاش ۶ ماهه با کارشناسان بنیاد مسکن استان موفق به تنظیم تفاهم نامه طرح مسکن جوانان با استفاده از تسهیلات کالا کارت بانک قرض الحسنه مهر ایران شدند و امروز با امضا این قرارداد انشااله منشأ خدمتی عظیم و خداپسندانه برای تمام محرومین جامعه باشیم.

سید محمد حسینی مدیر کل بنیاد مسکن گلستان هم در جلسه انعقاد تفاهم نامه طرح مسکن جوانان گفت: با امضا ی این تفاهم نامه بخشی از منابع مالی طرح مسکن جوانان، زوج‌های جوان، مستأجران و علاقمندان به سکونت در روستاها و اهدافی چون ماندگاری در روستا، کمک به رونق تولید و اقتصاد روستایی و غیره به عنوان سهم آورده متقاضیان توسط بانک قرض الحسنه مهر ایران از طریق طرح کالاکارت مهر ایران تأمین می‌شود و از آنجایی که بانک مهر ایران بانک مهربانی‌ها است این تفاهم نامه منشأ اثر خیر و برکت برای تمام محرومین متقاضی مسکن بالاخص جوانان خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار