مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان گفت: نیاز است که فرهنگ تعاونی در بین مردم استان ترویج یابد و این موضوع در ابتدا باید از مدارس و دانشگاه آغاز شود.

فرهنگ تعاونی باید در بین مردم گلستان ترویج یابد

به گزارش گلستان ۲۴؛ سعید مازندرانی در گفت وگو با ایلنا اظهار کرد: حمایت از تعاونی ها و ایجاد اشتغال بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و یکی از بخش های رکن اصلی اقتصاد است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۹۹ تعاونی جدید در گلستان ثبت شده است افزود: بیش از ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار تعاونی های استان قرار داده شده است.

مازندرانی تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کار آفرینی امید بسته شد و به دنبال آن بیش از ۸ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به ۲۲ تعاونی استان که نیاز به سرمایه در گردش داشتند پرداخت شده است.

وی همچنین در زمینه آموزش و توانمند سازی تعاونی ها گفت: ۳۵ هزار نفر ساعت آموزش برای اعضای تعاونی ها، مدیران، هئیت مدیره تعاونی انجام گرفت که ۲۱ هزار نفر ساعت آن به صورت مجازی برگزار شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان یادآور شد:برای توانمندسازی تعاونی های که ۷۰ درصد اعضای آن از مددجویان کمیته امداد یا بهزیستی بودند ۱۶۶ میلیون تومان کمک بلاعوض برای سرمایه در گردش بخصوص تعاونی بانوان سرپرست خانوار تخصیص داده شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های اشتغال ایجاد تعاونی است خاطر نشان کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد که از اشتغال حمایت کنیم و ابتدا باید فرهنگ تعاون در بین مردم استان ترویج یابد  که این  از مدارس و دانشگاه ها صورت گیرد و همچنین در مدارس و دانشگاه مرکز کار آفرینی و آشنایی با تعاونی ایجاد شود.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار